Ana sayfa Haber PinDrive ile arabayı nereye park ettiğinizi unutmak artık tarih oluyor!

PinDrive ile arabayı nereye park ettiğinizi unutmak artık tarih oluyor!

0

Pindrive

Apple’ın ARKit’inin tanıtılmasının ardından kısa bir zaman geçmesine rağmen ilk uygulamalar gün yüzüne çıkmaya başladı. Arttırılmış gerçeklik uygulamalarına kolaylık sağlayan bu sistem sayesinde geliştiricler kolaylıkla uygulamalarını yaratarak hayatları kolaylaştırabiliyor.

Park asistanı bu uygulama, adının tam olarak işlevini yapıyor ve aracınızı park ettiğiniz konumu gerçek dünya üzerinde gösteriyor. Uygulamanın çalışma prensibi şöyle; aracınızı park ettiğin konumdan bir kaç adım uzaklaşıyorsunuz, ardından telefonunuzu arabaya yönelterek konumunu işaretliyorsunuz. İşinizi hallettikten sonra aracınızı bulmak istediğinizde park alanının arasında gezmek yerine telefonunuzdan PinDrive’ı açarak etrafınıza telefonunuz aracılığıyla bakıyorsunuz. Aracınızı park ettiğiniz yer direkt olarak uygulamada görünür hale geliyor. 

Daha önce de sanal park asistanları akıllı telefonlarda yer almış, hatta Google’ın Haritalar uygulaması bile bu özelliğe sahip olmuştu ancak hepsi GPS ile haritada bir konum işaretleyerek çalışıyordu. Arttırılmış gerçeklik sayesinde aracınızın konumunu daha keskin ve kolay bulmanın önünü açan bu uygulamayı dilerseniz buradan indirebilirsiniz. Benzer uygulamaların hem Android hem de iOS için zamanla yaygınlaşacağını ümit ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here