Ana sayfa Yazılım Photoshop CS6’ya güvenlik güncellemesi

Photoshop CS6’ya güvenlik güncellemesi

0

Adobe, Windows ve Macintosh”lardaki Adobe Photoshop CS6 için bir güvenlik güncelleştirmesi yayımladı

Adobe, yalnızca CS6 versiyonunu ilgilendiren bir güvenlik açığı tespit edildiğini belirterek bu nedenle kapsamlı bir güvenlik güncellemesi yayımlandığını açıkladı.
 

Adobe, Windows ve Mac”lerdeki Adobe Photoshop CS6 için bir güvenlik güncelleştirmesi yayımladı. Bu güvenlik güncelleştirmesi saldırı altında olan bir işletim sisteminin saldırganın kontrolüne geçmesine olanak sağlayabilecek bir güvenlik açığını engelleyebiliyor. Bir saldırganın güvenlik açığından yararlanabilmesi için, Windows ya da Maci”te Photoshop CS6 üzerinden kötü niyetli bir üçüncü parti dosyanın kullanıcı tarafından açılması gerekmektedir. Adobe Photoshop, bu güvenlik açığını kullanan herhangi bir saldırıya maruz kalınmadığı açıklamakla birlikte gereken önlemi hızla almış oldu. Adobe”nin yaptığı açıklamaya göre, Windows ve Mac için Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1) ve Adobe Photoshop CS5 (12.0.05), bu güvenlik açığından etkilenmemektedir. Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1), Adobe Photoshop CS5 (12.0.05) ve önceki sürüm kullanıcıları için güncelleme yüklenmesi gerekmemektedir.

Adobe, Windows ve Mac için Adobe Photoshop CS6 (13.0) kullanıcılarının ise güncelleme yapması gerektiğini açıklamaktadır. Adobe”nin, bu güvenlik açığını gidermek için yayımladığı Adobe Photoshop CS6 (13.0.1), kod çalıştırma gerektirebilecek yığın taşması (CVE-2012-4170) güvenlik açığı sorununu gidermektedir. Adobe, Adobe Photoshop CS6 (13.0) kullanıcılarının teknik notta verilen talimatları uygulayarak ürünlerini güncellemelerini önermektedir.
 

Güncelleme için; bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here