Ana sayfa Haber Photoline Fotoğraf Semineri”ne büyük ilgi

Photoline Fotoğraf Semineri”ne büyük ilgi

0

IPA ödüllü fotoğrafçı Murat Germen ile “Şimdilerde Fotoğraf” semineri yapıldı

Dijital fotoğrafın yaygınlaşmasıyla birlikte daha geniş bir kitleye hitap etmeye başlayan fotoğraf uygulamaları, her geçen gün daha fazla ilgi çeker, merak uyandırır oldu. Photoline dergisi olarak her ay farklı fotoğrafçıların gözüyle anlatmaya çalışacağımız bu uygulamalar, vereceğimiz ücretsiz seminerler aracılığıyla amatörden profesyonele tüm fotoğraf severlere ulaşacak ve ilgilerini çekecek. Seminer serimizin ilkine, Türkiye”nin önemli çağdaş fotoğrafçılarından olan Murat Germen”le başladık. 2008″in ilk Photoline seminerine hava muhalefetine rağmen oldukça fazla bir katılım oldu. Murat Germen, “Şimdilerde Fotoğraf” ismiyle verdiği seminerde dünyadaki farklı ülke ve kültürlerden çeşitli fotoğrafçılık pratiklerinden bahsetti. Farklı fotoğrafçıların ne gibi konular üzerinde çalıştıkları, nasıl konsept geliştirdikleri ve bunları takiben nasıl çalıştıkları üzerine örnekler verildi.

Genel bir başlık çerçevesinde dünyadaki çağdaş fotoğraf uygulamalarından da bahsedildikten sonra Murat Germen”in vermekte olduğu derslerden bazı örnekler aracılığı ile akademik ortamda fotoğraf eğitimi ile ilgili bilgiler de veren Germen, çeşitli öğrencilerin çalışmalarını sergiledi.
Murat Germen, seminerini kişisel çalışmaları, sergileri ve portfolyo örnekleri vererek noktaladı.

Seminer ana sponsorumuz olan HP, verilen arada geniş format yazıcılarını tanıtarak, müze kalitesinde baskı örnekleri verdi.  Düzenlenen seminerimizin hizmet sponsoru ise Yıldız Teknik üniversitesi Fotoğraf Kulübü oldu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here