Ana sayfa Donanım Philips GoGear Aria

Philips GoGear Aria

0

CD kalitesinde müzik 

4 ve 8GB olmak üzere iki farklı depolama kapasitesiyle piyasaya sürülen Philips GoGear Aria”nın 4GB”lık versiyonunu test merkezimizde konuk ettik. Oldukça ufak boyutlarda olan GoGear Aria”ya bir MP4 oynatıcıdan çok video de gösterebilen bir MP3 çalar gözüyle bakmak daha doğru olur. Zaten Philips de Aria”nın video”dan çok ses kalitesi konusunda iddialı…
 
Philips GoGear Aria
Philips GoGear Aria, parlak siyah yüzeyi ve kompakt boyutlarıyla oldukça çekici bir MP3 çalar. Fakat kullanım açısından bakıldığında çekiciliği kadar başarılı bir ergonomiye sahip olduğu söylenemez. Philips, GoGear Aria”da ekranı ve tuşları yatay olarak kullanmış. Bu sayede ekranı daha geniş görüntüleme şansına sahip oluyorsunuz. Sağda ise kasayla bütünleşik ve kasadan ayrı olmak üzere iki takım tuş bulunuyor. İlk başta anlaşılmasa da kullandıkça eliniz kolayca bu sisteme alışıyor. Ergonomisini bozan nokta ise kulaklık girişi ve ses seviyesi tuşları… Ses seviyesi tuşları cihazın sağ üst kısmında konumlandırılmış. çok ince ve derine gömülü olan tuşları kullanmak çok rahat değil. Fakat bu duruma bir de MP3 çaların altında tam ses seviyesi tuşlarının paralelindeki kulaklık girişi katılınca cihaz ergonomik olmaktan uzaklaşıyor. Zira kulaklık girişi sağ altta kaldığı için sağ elinize oturması ve kontrolleri kullanmak zor bir hal alıyor.
 

 

 

Philips GoGear Aria”da çok yenilikçi bir arayüz bulunmuyor. Seçimleriniz listeler halinde görüntüleniyor. Fakat basit kullanılabilecek bir MP3 çalar arayanlar için biçilmiş kaftan… Ses kalitesine gelince; işte bu noktada geride kalmış denemez. Gerçekten de Philips GoGear Aria, FullSound teknolojisi sayesinde neredeyse CD kalitesinde müzik dinleme olanağı tanıyor. Philips GoGear Aria”nın müzik kalitesini arttıran bir önemli nokta da cihazla birlikte gelen kulakiçi kulaklıklar… Kutudan çıkan kulak içi kulaklıklar oldukça kaliteli ve üç ayrı kulak aparatıyla birlikte geliyor.  

Video yeteneklerinden bahsedecek olursak; 2 inç”lik ekranın ufak tefek videolar ve klipler için yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Fakat “uzun yolda film de izlemek istiyorum ben” diyorsanız Philips GoGear Aria, pek ihtiyacınızı karşılayacak cinsten değil. Fakat bütçeye uygun yapısı ve ses kalitesiyle günlük kullanım açısından en ideal MP3 çalarlar arasında yer alıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here