Ana sayfa Donanım Philips AmbiLux

Philips AmbiLux

0

Philips TV yeni modeli AmbiLux“ü Berlin”deki IFA Fuarı”nda tanıttı. Bu yeni TV”de çığır açacakPhilips Ambilight projeksiyon sistemi bulunuyor. Bu sistem, görüntüyü TV setinin tüm kısıtlamalarından kurtararak, ekrandaki renk ve aksiyona TV”ye saran duvarın üzerinde yeniden hayat veriyor.

 

Ekrandaki görüntüyü harika detay ve kontrast ile genişleten dokuz  projektör sayesinde, Ambilight teknolojisi  yepyeni bir düzeye taşınıyor, bugüne kadar eşine rastlanmamış bir TV deneyimi sunuluyor.

Berlin, 3 Eylül 2015 –Philips TV, Berlin”de düzenlenen IFA Tüketici Elektroniği Fuarı”nda yeni TV modeli AmbiLux”u tanıttı. Philips AmbiLux TV, 4k Ultra HD TV ile izleme deneyimini yepyeni bir boyuta taşıyor. Philips”e özel eşsiz Ambilight teknolojisinde bugüne kadarki en flaş gelişmeyi ifade eden Ambilight projeksiyon sistemi görücüye çıkıyor.

AmbiLux, bugüne kadar eşine rastlanmamış bir TV deneyimi sağlamak üzere güçlü Android TV işletim sistemi ve en üst düzey Ambilight performansını biraraya getiriyor. UHD görüntü kalitesi ve Avrupa tasarımının en iyi unsurları, yeni Philips TV yelpazesinde gerçek bir dönüm noktasını temsil ediyor.

65 inçPhilips AmbiLuxmodeli, Türkiye”de 2016″ın ilk çeyreğinde satışa çıkacak.

 

 

Ambilight projeksiyon ile ışık ve harekette yeni bir deneyim

 

Klasik Philips Ambilight sistemi, setin arkasına yerleştirilenbir dizi LED ile TV arkasındaki duvarda renkli bir ışık halesi yaratıyordu. Renkler, daha büyük bir görüntü algısı yaratmak ve daha keyifli bir izleme deneyimi sunmak üzere ekran üzerindeki içeriklere tam olarak uyum sağlıyor.

Devrim yaratacak Ambilight projeksiyon teknolojisinde ise, her biri AmbiLux TV”nin arkasında hassas şekilde konumlandırılan dokuz minik piko projektörüile görüntüler setin kısıtlamalarından kurtuluyor. Intelligent overlap teknolojisi, ekran üzerindeki görüntü, hareket ve rengin seti çevreleyen arka duvara kusursuz şekilde yansıtılmasına imkan veriyor. Hassas teknolojisi, TV izlemenin sınırlarını tam anlamıyla yıkan sarmalayıcı bir deneyim yaratmak için Ambilight projeksiyon sisteminin görüntüleri üstün netlik, canlı renkler ve en üst düzey kontrast ile yansıtabilmesine imkan veriyor.

 

Müziğinize göre renkli ışık halesi yaratıyor

Ambilight teknolojisindeki diğer gelişmeler sistemi filmlerin ve TV”nin de ötesine taşıyarak müzik keyfini de geliştiriyor. Yeni Ambilight Müzik Modu, ister Spotify gibi bir aktarma hizmeti ile olsun, ister USB, isterse de bir müzik kanalı, TV üzerinden çalınan her türlü müziğin dinamiklerini takip ederek bunlara tepki verebilen renkli bir ışık halesi yaratıyor. Tüketiciler, bir dizi renkli ön ayar arasından seçim yapabildikleri gibi şarkıların rastgele seçildiği parti moduna da geçebiliyorlar.

Popüler Philips Hue Smart Lighting ile entegrasyon, eksiksiz bir 360 derece sarmalama için tüm odayı içine alan bir deneyim sağlayarak Ambilight”ı daha da ileri taşıyor.

 

Ustalıkla işlenen hafiflik

Arkaya yerleştirilen projektörler ve yüksek işlem gücünün eklenmesine rağmen, AmbiLux süper ince, zarif bir forma sahip. Avrupa tasarımı ve özgün premium malzemeler, ultra dar çerçeve ile yüksek kaliteli bir düzey sağlayarak Ambilight halesi ile kusursuz bir bağlantı sağlıyor. Parlatılmış krom Bladewire stand ise hafifliği ile adeta havada durduğu izlenimini veriyor.

 

Her kaynaktan mükemmel görüntü kalitesi

Philips AmbiLux 4k Ultra HD TV”de geleneksel bir Full HD TV”nin dört katı çözünürlük bulunurken eşsiz Ultra Resolution yükseltme teknolojisi de orijinal kaynak ne olursa olsun, tüm görüntülerin orijinal Ultra HD ile aynı detay ve netlik ile yeniden üretilebilmesini mümkün kılıyor. Pixel Precise Ultra HD işleme teknolojisi daha yüksek netlik, gelişmiş derinlik algılaması, üstün kontrast, pürüzsüz doğal hareket ve kusursuz detaylar için tüm içerikleri dijital olarak ayarlayıp optimize ediyor.

 

Gelişmiş Smart TV deneyimi için Android TVve Dört çekirdekli işlemci

Android TV ile çalışan Philips AmbiLux TV, Google Play Store”da TV”lere yönelik tüm uygulama, hizmet ve içeriklere erişim sunuyor. Güçlü Dört çekirdekli işlemci ve QWERTY klavye, swipe pad ve ses tanıma teknolojisine sahip gelişmiş uzaktan kumanda sayesinde rahat kullanım ve hızlı navigasyon mümkün hale geliyor.

 

özellikler

 

65PUS8901

Ekrançözünürlüğü

3.840×2.160 piksel 4K Ultra HD LCD

Ekranparlaklığı

400nit (tipikdeğer)

Ekranboyutları

164cm (65 inç)

Görüntügüçlendirme:

Pixel Precise Ultra HD, 1400 Perfect Motion Rate, Ultra Resolution, Perfect Natural Motion

Ses

30W

Double Ring teknolojisi, DTS Premium

Android OS

Android 5.1 (Lollipop)

İşlemciGücü

Dörtçekirdek

Bellekboyutu

16GB, genişletilebilir

öncedenyüklenmiş Google uygulamaları

Google Arama, SesliArama, Google Play Movies*, GooglePlay Music*, YouTube

Smart TV*

HbbTV, TopPicks, İsteküzerineTV, Spotify Connect, çevrimiçiuygulamalar, çevrimiçi video mağazaları

Akıllıkullanıcıetkileşimi*

Klavye, ses, swipe pad özellikliuzaktankumanda

Ambilight

3 taraflıAmbilight
Oyunmodu, Müzikmodu, hue ilegenişletilebilir

Bağlantı:

4 HDMI 2.0 (1x with HDCP 2.2), 3 USB (1x USB3.0)

Yayın alma

Twin Tuner: 2x DVB-T/T2/C/S/S2

Set boyutları (stand dahil)

1447mm x 914mm x 255mm

Set kalınlığı

17mm

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here