Ana sayfa Oyun PES 2012: Futbolcu kontrolünde son nokta

PES 2012: Futbolcu kontrolünde son nokta

0

KONAMI”nin yenilikçi Takım Arkadaşı Kontrolü sistemi, oyuncuların aynı anda iki futbolcuyu birden yönetebilmelerini sağlıyor

Konami Digital Entertainment GmbH, PES 2012″nin oyunculara başka hiçbir futbol oyununda görülmemiş kontrol imkanları sağlayan yeni özelliklerini duyurdu. Yeni Takım Arkadaşı Kontrolü sistemi oyuncuların topla hareket eden futbolcunun yanı sıra ikinci bir futbolcuyu da kontrol etme imkanı vererek, seriyi müthiş biçimde geliştiriyor.
pes2012

KONAMI, daha önce oyuncuların ölü top durumlarında veya savunma sırasında istedikleri futbolcuyu seçip kontrol edebilmelerini sağlayan yeni Topsuz Kontrol sistemini duyurmuştu. Ama Takım Arkadaşı Kontrolü sistemi PES 2012 oyuncularına her alanda tam özgürlük sağlayacak. Takım Arkadaşı Kontrolü sisteminde oyuncuların yapması gereken sağ analog kolu kontrol etmek istedikleri oyuncunun yönüne doğru itmek. Yardımlı modda oyuncular R3 düğmesine basarak ikinci futbolcuyu aktif hale getirebilecek, böylece etkili koşu manevralarıyla oyun üzerinde daha geniş kontrol sahibi olacaklar. Manual modda ise oyuncular ikinci futbolcunun hareketinde tam özgürlüğe sahip olacak, boş koşular yapabilecek, boş alanlara kaçabilecek ve topla ilerlemekte olan oyuncudan pas isteyebilecekler. R3 düğmesini bıraktığınızda o oyuncu tekrar bilgisayar kontrolüne geçecek, bu düğmeyi yapay zeka koşularını iptal etmek istediğinizde de kullanabileceksiniz. Her iki futbolcuyu da aynı anda kontrol edebileceğinizden, pasın tamamlanmasını beklemenize gerek olmayacak.
 

PES 2012, 2011 sonbaharında PlayStation®3, Xbox 360, Windows PC, Wii, PSP® (PlayStation®Portable) ve PlayStation®2 için piyasada olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here