Ana sayfa Donanım Pentax WG-3 GPS ile maceraya atılın

Pentax WG-3 GPS ile maceraya atılın

0

Geçtiğimiz günlerde test merkezimizin konuğu  Pentax WG-3 GPS oldu. Pentax WG-3 GPS ile akvaryumun içerisine atarak hem video, hem de fotoğraflar çektik. Zorlu koşullara uygun ve farklı bir tasarıma sahip olan Pentax WG-3 GPS, gövdesini kaplayan plastik malzeme sayesinde su geçirmiyor ve darbelere karşı direnç sağlıyor. Birçok özelliğe sahip olan Pentax WG-3 GPS‘de F2 diyaframlı 25mm”lik geniş açılı 4x optik zumu olan lens var. Objektifin etrafında 6 adet led lamba var. Bu ledler makro çekimde çekeceğiniz obje üzerinde aydınlatma sağlıyor. Suyun altında oldukça başarılı görüntüler çeken Pentax WG-3 GPS, suyun üzerinde de kalitesini koruyor.

 

 

Full HD video çekimi yapabilen Pentax WG-3 GPS dahili mikrofonu ile suyun altındayken bile ses kaydı yapmaya devam edebiliyor. CMOS 1/2.3″ ve 16 MP çözünürlüğe sahip olan bu makine 125-6400 aralığında ISO  desteği sunuyor.

 

GPS modüllü bu makinede, fotoğraf üzerine otomatik konum ve seyahat günlüğü bilgisi kayıt edilebiliyor. Fotoğraflarda basınç, yükseklik, derinlik ve konum gibi bilgileri fotoğrafın exif bilgilerinde görebiliyorsunuz. üzerinde 3 inç büyüklüğünde bir LCD ekran taşıyan ve bu ekranda Pentax AR, Anti reflection (yansıma önleme) özelliği ile parlamayı önlüyor. Pentax‘ın hemen hemen her modelinde olduğu gibi bu cihazda da sarsıntı önleyici (Anti shake mode digital SR) mevcut. 13 tane dijital filtreye ve 16 tane çekim moduna sahip.

 

 

Eye-fi kablosuz kartları desteklemekte. Dolu şarj ile ortalama 250 fotoğraf çekilebiliyor. Ayrıca kablosuz şarj özelliğine sahip olan Pentax WG-3 GPS, bu sistem sayesinde pil kapağını açmadığınız için mühür kum ve toz gibi yabancı maddelerden de korunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here