Ana sayfa Donanım Pentax”tan şık DSLR Like: X90

Pentax”tan şık DSLR Like: X90

0

Farklı çekim koşullarında bile yüksek performans sunuyor
 

Farklı çekim koşullarında bile yüksek performansından ödün vermeyen Pentax X90,  geliştirilmiş temel özellikleri ile tüm beklentilerinize toplu çözüm sunuyor.

Pentax X90 dijital geliştirilmiş temel özellikleri, ekstra geniş zoomu, daha uzun batarya ömrü ve elektronik vizörüyle kullanıcı dostu bir yapıya sahip. 

İşte Pentax’ın yeni DSLR like makinesi ve sıra dışı özelliklerini sonraki sayfalarda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

 

 

 

Farklı çekimler için 26x optik zoom
Pentax X90’ın gövdesi hafifliği ve ergonomisi ile dikkat çekiyor. üzerindeki sabit objektif,  26 mm geniş açıdan 676 mm süper telefoto özelliğine kadar, geniş odak mesafesi sağlayan, yüksek büyütme özellikli optik 26x zoom lense sahip. Zoom kapsama alanını yaklaşık 162.5  kez genişleten ‘akıllı zoom’ özelliği, performantan taviz vermeden çekim yapabilmeyi sağlıyor.


Fotoğraflarınız hiç olmadığı kadar net
X90, ‘Sarsıntı İndirgeyici’ sistemi sayesinde zoom lensin süper-telefoto aralığındayken veya günbatımı çekimi ya da çok az ışıklı iç mekanda çekimlerde bile fotoğrafın net olmasını sağlıyor. Gyro sensörünü kullanan ve CCD görüntü sensörünü yüksek hızda yatay ve dikey olarak değiştiren X90 bu sayede sarsıntı miktarını tam olarak belirleyebiliyor.

Uzun süreli çekim keyfi
X90’ın en dikkat çekici yanlarından biris de yüksek kapasiteli lithium-ion bataryası. Bir önceki modele göre yüzde 50 daha uzun pil ömrü veren X90, tam dolu bataryası ile 255 fotoğraf çekme imkanı getiriyor.
 

 

 

HD TV videolar hayatınızın bir parçası
X90 high-definition (HD) televizyonlardaki (1280 x 720 pixel), görüntüye eşdeğer 30fps(saniyede 30 kare) yüksek kalite videolar çekebiliyor.  Ayrıca özel yazılımını kullanarak istenmeyen kamera sarsıntılarını en aza indirgeyen «Movie SR» (Video Sarsıntı Azaltma) modu ile kullanıcılar, en az çaba ile yüksek kalitede, bulanıklıklardan uzak yüksek kaliteli videolar çekebiliyor. Audio/video çıkış sinyali veren HDMI mikro terminali sayesinde, kamerayı yüksek-çözünürlüklü (HD) televizyon ekranına bağlayarak kolayca yüksek çözünürlüklü videolar izleyebiliyorsunuz.

7 farklı çekim modu
X90 çekim hızı, ışık ve ortam ayarını saptayarak en uygun çekim modunu belirleyen « Auto Picture » moduna sahiptir. Bu kullanıcı dostu özellik sayesinde fotoğrafçının portre, gece çekimi, gece portre çekimi, çiçek, spor veya standard gibi modlardan en uygun olanı seçmesine yardımcı olur. Oto makro modu ile kameranın odak aralığını yakın plan uygulamalarda makroya çeviriyor.

Geliştirilmiş yüz belirleme
X90 sahip olduğu Geliştirilmiş Yüz Belirleme AF & AE özelliği sayesinde,  yalnızca 0.03 saniyede görüntü alanında 32 adete kadar yüzü, yana eğik ya da çevrili olsalar bile oldukça net bir şekilde belirleyebiliyor. Göz Kırpma Belirleyicisi ise perde indiğinde kadrajdaki kişinin gözü kapalıysa fotoğrafçıyı uyarır.

Pentax X90’ın bu özelliklerine sahip olmak ve profesyonelce fotoğraf çekmek isteyenler için X90, KDV dahil olarak 899 TL’na teknomarketlerde yerini aldı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here