Ana sayfa Donanım Pentax Optio WG1

Pentax Optio WG1

0

Kara kış ya da sıcak yaz… Her koşula uygun fotoğraf makinesi
 

Pentax”ın yeni kışa “dayanıklı” kompakt dijital fotoğraf makinesi, zorlu koşullardaki fotoğraf çekme durumlarınız için geliştirilmiş bir cihaz. Optio WG1 model kodlu yeni Pentax fotoğraf makinesi sayesinde fotoğraf çekerken acaba zorlu iklim şartlarından etkilenir miyim sorularına teknolojik görüntüleme açısından “hayır” yanıtı vermiş oluyorsunuz. çünkü Pentax Optio WG1 kışın zor koşullarına uygun yani suya, yağmura, kara ve düşmeye dayanıklı. özellikle kış dönemindeki kayak, dağcılık, snowboard ya da yalnızca kardan adam yapma, kar topu oynama şeklindeki hobilerinizi en iyi şekliyle görüntülemeniz için oldukça iyi bir seçenek Pentax Optio WG1. Agresif tasarıma sahip cihaza alışma süreniz, maceracı yapınızın genel düzeyiyle doğru orantılı olabilir. Dış tasarım çok çekici değil ancak Optio WG1″in dayanıklı olma özelliği ön planda olacak şekilde oluşturulduğunu unutmayalım.
 
pentax optio wg1
 
Siyah ve mor olarak iki renk seçeneği olan Pentax Optio WG1″in marifetleri yalnızca kış mevsiminde açığa çıkmıyor. Alüminyum alaşımlı gövdeye sahip olan yeni Pentax fotoğraf makinesinin 10 metre derinliğe kadar suya dayanıklılık özelliği sayesinde yaz mevsiminde su altını keşfedebilir ve sualtı deneyimlerinizi ölümsüzleştirebilirsiniz. Hem yaz hem kış kullanabileceğiniz bir fotoğraf makinesi niteliği ortaya çıkmış oluyor. Zor koşullar için geliştirilen darbelere ve çarpmalara dayanıklılık özelliklerine sahip olduğundan 1.5 metre yükseklikten düşmelere ve 100 Kg ağırlığa kadar baskıya dayanıklı olduğu çeşitli testlerle kanıtlanan Optio WG1 için soğuğa dayanıklılık parametreleri ise -10°C”ye kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor. Pentax Optio WG1 ekstrem hava şartlarına dayanıklılığıyla etkileyici bir dış mekan fotoğraf makinesi. Optio WG1, günlük kullanım için son derece ideal. Yalnızca sörf, snowboard, bungee jumping, kayak, dağcılık, skydiving gibi ekstrem sporların zor koşulları için değil, günlük hayatta yaşanabilecek sıvı dökülmesi, kaza ile düşürme ya da cihazın üzerine oturma gibi istenmeyen olaylara karşı da dayanıklı.

 

14 megapiksel fotoğraf çekebilen cihaz, 5x zoom özelliği ile manzara, mimari, portre, yakın veya uzak plan çekimler gibi fotoğraf çekimlerine uygun. Ayrıca 1cm”den makro fotoğraf çekimi yapılabiliyor. Ancak bu yakınlıktan gerçekleştirilen çekimler daha iyi olabilirdi. Su altı fotoğraf modu ile yaz mevsiminde balıkların ya da su altına dair dilediğiniz her şeyin fotoğrafını çekebilirsiniz. Fotoğraf çekimlerinde fiyat/performans ve öznitelik üçlemesi göz önüne alındığında sonuçlar iyi durumda. Tek handikap olarak belki odaklama süresinin biraz yavaş oluşu dile getirilebilir. Cihazda “ileri mikroskop” özelliği bulunuyor, bu özellik sayesinde fotoğrafları 6.1 kat daha büyütebiliyorsunuz. Su altı modunun yanı sıra dikkat çeken modları arasında yüz önceliği, gülümseme tanıma ve göz kırpma uyarısı modları bulunuyor. Hareketli anlarda oldukça başarılı fotoğraf çekimi gerçekleştirebilen cihazın kumlanma düzeyi de normal ölçülerde. OPTIO WG1, 2.7 inç LCD ekran ve ekran üzerinde fotoğraflarınıza kolaylıkla bakabilmeniz için 16/9 formatta görüntü sergileme artısını teknoloji özellikleri arasında bulunduruyor. Ayrıca HD video kaydı gerçekleştirebilen Optio WG1, 30fps video kaydı ile oldukça iyi sonuçlar sağlıyor.
 
pentax fotoğraf makinesi
 
Ancak video kaydındaki ses elde edinimi daha iyi olabilirdi. WG1 ayrıca kışa özel neopren kılıf, tripot ve karabina kayış aksesuarlarını da tüketicilerin beğenisine sunmuş durumda. Bu aksesuarlar ile kış dönemine özgü kullanım çok daha keyifli. OPTIO WG1″i karabina askısı ile dilerseniz kemerinize, dilerseniz bisikletinize bağlayarak cihazı her an elinizin altında bulundurabiliyorsunuz.
www.pentax.com.tr

Fiyatı:
Kullanım:5
Performans:4
Tasarım: 4

Artıları:
+ Dayanıklılık
+ Pratik menü
+ Su altı modu

Eksileri:
– Video kaydı
– Tasarım

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here