Ana sayfa Donanım Pentax K serisi yeni modeli: Pentax K-5 II

Pentax K serisi yeni modeli: Pentax K-5 II

0

Yeni model, kompakt sağlam ve fonksiyonelgövdesi ve yüksek kalitede görüntü üretimi ile çok beğenilen Pentax K-5″invarisi olmak için tasarlandı

K-5 II, yeni geliştirilmiş, yüksek hassasiyete sahip SAFOX X AFmodülüne sahip. Işığın zayıf olduğu durumlarda muhteşem performanssergileyen yüksek hassasiyetli AF sensörü sayesinde yeni modül, geniş birpozlama alanında çalışan AF (-3 EV +18 EV arası) sunuyor. SAFOX X, F5.6″ya ekolarak F2.8 seviyesine dayanan ışık akısında çalışabiliyor. Bu, çok hızlıobjektifler kullanırken AF doğruluğunu ciddi miktarda arttırıyor. Güncellenmişbir AF algoritmasıyla birlikte, önceden belirlenmiş noktadan uzaklaşsa bilekomşu odaklama sensörlerinin topladığı uzaklık verilerini değerlendirereknesneyi otomatik olarak izleyen seçili alan genişletme fonksiyonu gibikullanışlı özellikleri de içeren olağanüstü bir AF performansı sunuyor.
 

K-5 II, yaklaşık 921.000 noktalı, 3.0″ geniş ve hava boşluksuzLCD ekran ile donatılmıştır. LCD ekran ve (anti-parlama filmi ile kaplı) ön campanel arasında kalan benzersiz reçine tabaka, ışığın yansımasını ve dağılmasınıönleyerek hayalet görüntülerin oluşmasını engeller ve parlaklık kaybını büyükölçüde azaltır. Sertleştirilmiş camdan yapılan ön panel, çizilmelere veaşınmaya karşı dayanıklıdır.
 

23,7mm x 15,7mm boyutlarındaki büyüksensörü ve 16,28 etkin mega pikseli ile K-5 II”nin son teknoloji CMOS görüntüsensörü, yüksek hızda görüntü verisi okumayı garanti ediyor. Yüksekperformanslı görüntü sensörü ile güvenilir PRIME (PENTAX Real Image Engine) IIgörüntü motorunu bir araya getiren K-5 II, standart ayarlarda ISO 100″den ISO12800″e veya özel ayarla genişletildiğinde ISO 80″den ISO 51200″e varan genişbir hassasiyet alanına sahiptir. Tüm bu özellikleriyle K-5 II, dijital gürültüiçermeyen süper-yüksek çözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntülersunar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here