Ana sayfa Donanım Pentax K-5 Sahnede

Pentax K-5 Sahnede

0

Yüksek çözünürlük, düşük ses, gerçeğe en yakın görüntü üretimi

Pentax K–5; görüntü kalitesi, veri işleme hızı ve işletilebilirlik (kullanışlılık) açılarından önceki modellerden daha üstün standartlar sunuyor. Kompakt boyutlarına rağmen K-5, güçlü ancak hafif magnezyum alaşımı ve son derece sağlam paslanmaz çelik gövdesi ile sıra dışı sağlamlığı ve dayanıklılığı ile göze çarpıyor..Yeni ,yüksek hızlı, düşük sesli CMOS görüntü sensörü ve yüksek performanslı PRIME II görüntü motoru ile donatılan cihaz, yaklaşık 16.28 etkin mega pikseli ile süper yüksek çözünürlük ve zengin tonlama sunuyor.

Pentax K–5 saniyede yaklaşık yedi görüntü ile sürekli çekim modunda bile aynı kaliteyi veriyor. ISO 80 ve ISO 51200 arası ekstra geniş hassasiyet aralığına sahip cihaz, 1920 x 1080 pikselde Full HD-oranlı video kaydedebiliyor. çok daha hızlı otofokus hızı, el ile çekimler için geliştirilmiş HDR (High Dynamic Range) özelliği ve tüm bileşenlerin şekil ve tasarımında daha iyi işlevsellik gibi yenilikler ve gelişmiş özellikler eklenen K–5, ileri düzey amatörlerin özel taleplerini karşılamaya yönelik olarak geliştirildi. Bir Pentax mucizesi olan K-5 deneyimini yaşadıktan sonra fotoğraf makinesi kavramınız yeni bir boyut kazanacak.

 

 

K-5 modeli yeni tasarlanan CMOS görüntü sensörü ile geniş görüntü-hassasiyet alanı ölçümünü (23.7mm ile 15.7mm) birleştiriyor. Daha önceki sensörlerden çok daha hızlı olarak yüksek hızda görüntü verisi okumayı garanti ediyor. PENTAX 645D modelindekine eşdeğer veri işleme ve performansa sahip özel görüntü sensörü ile güvenilir PRIME (PENTAX Real Image Engine) II görüntü motorunu bir arada sunan K–5 modeli, 16.28 etkin mega piksel ile süper yüksek çözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntüler üretirken, rahatsız edici dijital gürültüleri de en aza indirgiyor. Ayrıca K–5, ISO 100 ve ISO 12800 arasında geniº hassasiyet oranı sunuyor. Bu oran, dilenirse kullanıcı tarafından geniş apertür lensi kullanarak açık apertürle çekim, az ıºıkta iç mekân ve gece çekimi gibi farklı uygulamalar için ISO 80 ile ISO 51200 arasında genişletilebiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here