Ana sayfa Haber Pentagon neden hacklendi?

Pentagon neden hacklendi?

0

Pentagon’un yönetimindeki bütün sosyal medya hesapları ve kanalları akşam saatlerinde hacklendi. Anonim olarak gerçekleştirilen, hala da kimsenin üstlendmediği saldırı ana merkezdeki bütün sosyal medya hesaplarının ele geçirilmesine neden oldu. YouTube kanalları kapalı, Twitter adreslerinde ise, IŞİD sempatizanlarının gönderileri ve videoları yüklenmiş durumda. 

Pentagon’un bilgisayar uzmanı Jim Penrose tarafından da teyit edilen bu bilgilere ek farklı bilgiler daha gelmeye başladı. Durumla ilgili ABD basınından ve diğer basın kanallarından farklı dedikodular yayılıyor, durum düşünüldüğünden de karışık. Bu arada belirtelim; Penrose, bir bilginin veya farklı dökümanların hackerların eline geçmediğini söyledi. 

 

IŞİD sempatizanlarının yaptığı gibi görünen hackleme olayı, bazı kaynaklara göre kesinlikle bir hacktivizm girişimi değil. Ek olarak, bu işi yapanların IŞİD sempatizanlarının yapmış olma ihtimali çok düşük. ABD’ye karşı trolleme hackleri yapan anonim grupların bu saldırıyı gerçekleştirdiği düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here