Ana sayfa Donanım PC’yi bırakmak için 7 önemli neden

PC’yi bırakmak için 7 önemli neden

0

Mac”e geçmeyi düşünenlere altın ipuçları

Tamam, Windows-Mac tartışmasında insanlar bayağı güçlü fikirlere sahipler ve dışarıdaki yorumlar biraz abartılı gözükebilir. Gerçek şu ki; Windows ve Mac OS 22 yıldır büyük bir açığı kapamakta. Bu rekabet hala devam etmekte ve rakipler zamanla birbirine yakın hale gelmektedir. Birçok eleştirmenin fikri bu uzun geçmiş ile şekillenmektedir.

Bugün, aradaki farklar daha küçük fakat hala önemli. Aslında, Mac ile yaptığınız her şeyi PC ile de yapabilirsiniz ya da tam tersi. Asıl mesele ne kadar problem ile karşılaşıldığı.

Mac üzerinde üç adımla gerçekleştirilirken Windows üzerinde beş adımda gerçekleştirilebilir, ancak eğer sadece iki adımı tamamlayabilirseniz iş hala tamamlanmış olmayacaktır. Aynı durum beş adımdan fazlasını tamamladığınızda da geçerlidir. Bu durumda ikisi de işinizi görecektir.


İşte Mac almak için yedi sebep;


 

 

1.Kişisel Medyanızdan Daha Fazlasını Alın:
Bir Mac”e sahip olmak için ilk neden yeni Mac”iniz ile beraber ücretsiz olarak gelen iLife program paketidir. Bu paket size, fotoğrafı ve videoları almanızda, kitap, slayt gösterisi, takvim ve web sitesi oluşturmanızda, film ve DVD”lerinizi düzenlemenizde yardımcı olmaktadır. Kilit noktası şu ki; bunlardan herhangi birini gerçekleştirmek istediğinizde bu yazılım sizi engellemeyecek, size yardımcı olacaktır.
 

2.Şaşırtıcı Donanım Tasarımı:
Yüksek kaliteli tasarımı, elverişliliği ve kusursuzluğuyla gerçek bir bilgisayar olarak keyif vermeye devam ediyor. Sadece tasarım yapılması daha kolay olduğundan değil (PC”ler on yıldan fazladır tasarım konusunda Mac”lerle karşılaştırılıyor) aynı zamanda artistler ve tasarımcılar iyi ürün tasarımından anladığından ve para harcamaktan çekinmediğinden Mac”lerin artistlerin ve tasarımcıların dikkatini fazla çektiğini düşünmekteyim. Dahası, Apple estetiği donanıma Zen benzeri bir sadelik verdiğinden Mac geri çekiliyor ve işiniz ön plana çıkıyor.
 


3. Yazılımdaki Sürprizler:
Mac OS deneyimlerinizin karşılığını vermek için tasarlanmıştır. Bir grup dosyadan slayt gösterisi oluşturmak gibi işleri yapmak için üç ya da daha fazla yol olduğunu göreceksiniz.  Mac OS birden fazla yaklaşım sunarak kendilerine sezgisel geleni deneyenlere karşılığını vermektedir. özellikle, bir şeyi başka bir şeyin üzerine sürükleyip bıraktığınızda birçok hoş sürprizle karşılaşacaksınız.

4.Güvenlik Endişesi Yok:
Mac”ten hiçbiri bir virüse ya da casus yazılıma maruz kalmadı. Asla. Ne böyle bir şeyle karşılaşan birini tanıyorum ne de bununla ilgili bir şey okudum. Bunun mümkün olduğu açıklandı, fakat dünya üzerinde böyle bir virüs henüz yok. En iyi kısmı da bugüne kadar onlar yüzünden endişelenip onlara karşı bir önlem almak zorunda kalmadım. Elbette verilerinizin başına hala kötü bir şey gelebilir fakat bu kötülük büyük olasılıkla Mac yüzünden değil sizin kötü kullanımınızdan dolayı gelecektir.

>>>>>>>

 

 

5. Apple Ekosistemi:
Biraz daha pahalıya mal olabilir fakat Apple, tek Apple ürünü ile doküman yazmaktan müzik dinlemeye, bir internet grubu yaratmaya kadar her türlü bilgisayar işlerini gerçekleştirmek için bir yol sağlar. Yeni Mac”inizle herhangi farklı bir Apple ürünü kullanmanız gerekmiyor fakat böyle bir seçeneğiniz var. Ve bu seçeneği tercih ederseniz daha kusursuz bir deneyim yaşayacaksınız.

6.Apple Mağazalarından Destek:
Mac”inizi nereden aldığınızın bir önemi yok, en yakınınızdaki Apple Mağazasına gidip ücretsiz yardım alabilirsiniz. Sadece bu da değil, aynı zamanda yeni Mac”iniz ile ilgili daha fazla şey öğrenmenize yardımcı olacak ücretsiz eğitimlere katılabilirsiniz.

Son dönemde Apple mağazaları size projenizde fikir verebilecek kendi yaratıcı ekiplerinden birinin bulunduğu stüdyolara yerleştirilmeye başlandı. Başka hangi firma bu düzeyde ücretsiz servis sunuyor? Elbette bu sadece bir Apple Mağazasının yakınlarında olanlara yardımcı oluyor fakat moralinizi bozmayın, her yıl bir düzine mağaza açılıyor. Belki bir tanesi sizin yakınlarınızda açılır.

7. Bir Yığın Mac Kullanıcısı Mac”ine Aşık:
Bunu hiçbir PC kullanıcısından duymazsınız. Bunda bir şey var. Umarım, siz de yeni Mac”inize aşık olacaksınız.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here