Ana sayfa Donanım PC ile oyun konsolunun yekpare hali: Ataribox

PC ile oyun konsolunun yekpare hali: Ataribox

0

Retro tipi kasası gerçek ağaçla kaplanacak olan yeni Ataribox, Linux tabanlı işletim sistemi üzerinde çalışacak. Cihaz, canlı yayın, uygulama çalıştırma, sosyal medya kullanma, webde gezinme ve müzik dinleme gibi PC”lere has bir çok özelliğin TV üzerinde yapılmasına da imkan veriyor.

Ataribox genel müdürü Feargal Mac yaptığı bir açıklamada “TV cihazlarının bir çoğu kapalı sistemlere ve içerik mağazalarına sahipler. Ataribox açık bir sistem olmakla birlikte kullanıcı arayüzü de sade olacak. İnsanlar, işletim sisteminin altında yatan içeriğe erişim ve kendilerince düzenleme imkanını yakalayabilecekler” dedi.

Ataribox kullanıcıları makineye ön yüklemeli olarak gelen tüm zamanlara ait klasik video oyunlarını ve aynı zamanda modern video oyunu yapımcılarının en yeni oyunlarını oynayabilecekler.

Ataribox 250$ ile 300$ arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. Yani Xbox One ve PlayStation 4 ile aynı fiyat aralığında bulunacak.

Konsol geleneksel geliştirme işlemine tabi tutulacak ve öncelikle toplu fonlandırma platformu olan Indiegogo”da satışa sunulacak. Kampanyanın sonbahar bitiminden önce başlaması bekleniyor. Dünya çapında dağıtımı ise 2018 ilk bahar dönemi olarak belirlendi.

Atari”nin Mac”ine göre yeni konsolun Indiegogo”da satılmaya karar verilmesinin nedeni, platformun 200″den fazla ülkedeki varlığı. Böylece dünya çapında olabildiğince çok Atari hayranına ulaşılabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here