Ana sayfa Donanım Parrot AR.Drone

Parrot AR.Drone

0

Parrot yeniliği bu kez BMW otomobillerde değil ellerinizin arasında…
 

Parrot BMW, Volkswagen gibi dünyanın önde gelen otomobil markalarında araç içi bluetooth sistemlerinde fabrikasyondan araç sistemlerine dâhil edilen dünyanın en önemli kablosuz teknolojiler üreticileri arasında yer alıyor. Parrot markası, özellikle araç içindeki kişilerin dış dünyayla eller serbest iletişimleriyle ilgili geliştirdiği 1.sınıf bluetooth yapılarından sonra farklı bir atılıma imza atarak Wi-Fi teknolojisi temelli bir cihazı piyasaya sundu. Video oyunları için tasarlanan Wi-Fi kontrollü, Parrot AR.Drone, 4 Wi-Fi kontrollü helikopter ve onların ortasındaki bir kameradan oluşuyor.
 
parrot ar.drone
 
Ancak bu tasarım sizi aslında sanal ayrıntılarla zenginleştirilen benzersiz bir uçuş deneyimine çağırıyor. Apple iPhone veya iPod Touch”a yükleyeceğiniz bir uygulama temelinde, cihazlarınızın ekranındaki kalkış düğmesine dokununca motoru çalışıyor Parrot AR.Drone”un ve yükseldikten sonra sizden yani pilottan gelecek komutları algılıyor. Tabi Wi-Fi kaynağı olan iPhone veya iPod Touch”a maksimum mesafenin 50 metreyi geçmemesi gerekiyor. Parrot AR.Drone, iPod Touch ve iPhone ile kumanda edilerek ivme ölçer sayesinde hareketleri algılıyor, cihazın eğimine ve hareketlerine göre ileri, geri ve yanlara hareket edebiliyor, yükselip alçalabiliyor ve kendi ekseninde dönebiliyor.

 

4 pervanesi sayesinde Parrot AR.Drone, çok iyi manevra kabiliyeti ve stabilite ile kontrol edilebiliyor. İniş tuşuna basıldığında iniş yapıyor ve motorunu durduruyor. AR.Drone”un gövdesinin altında bulunan kamera, profesyonel ve askeri uygulamalarda kullanılan ve oyun dünyasına ilk kez uyarlanan bir teknolojiyle yatay hızı ölçerek hız sabitlemeyi sağlıyor. Bu teknoloji, kontrolü kaybetme risklerini büyük ölçüde otomasyon bir teknoloji ile ortadan kaldırıyor. önündeki ikinci kamera ise helikopterin görüş alanındaki görüntüyü iPod Touch ve iPhone ekranına aktararak, gerçek ve sanal dünyayı bir araya getiriyor. Metrelerce yukarıdan video kaydı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bir ağacın tepesinden başlayan bir film kadrajına, giriş sahnesine hazır olun. AR. Drone ile bunu yapabilirsiniz. Yaratıcı sinema meraklıları için AR Drone oldukça iyi bir seçenek olabilir. Aynı zamanda AR Drone, renkleri ve başka bir AR. Drone”u algılayarak zenginleştirilmiş gerçeklik ile video oyunları oynanmasını sağlıyor.
 
ar.drone
 

Parrot AR. Drone hem iç hem de dış mekân uçuşları için tasarlandı. özel biçimli gövdesi dış mekân uçuşlarında rüzgâr alanını azaltarak cihaza manevra kabiliyeti veriyor. Dış mekân gövdesi için turuncu-sarı, turuncu-yeşil ve turuncu-mavi olmak üzere 3 farklı renk seçeneği sunuluyor. Bu canlı renkler sayesinde pilot helikopterini kolayca seçebiliyor ve iki kişilik oyunlarda bir helikopterin diğer helikopteri kolayca algılaması da sağlanıyor. Ar Drone, 12 dakika havada kalabiliyor. Şarj içinde altındaki pili çıkarıp adaptöre takmanız gerekiyor. Uzun süreli kullanımlar için geliştirilmiş bir cihaz değil ama yukarıdan kısa süreliğine de olsa benzersiz görüntüler yakalayabileceğiniz bir yenilik.

www.parrot.com
 

Fiyatı: 749 TL
Puan: 85
 

Artıları:
+Kolay kontrol
+İyi video kaydı
 

Eksileri:
-Pahalı fiyat
-Dayanıksız Şarj

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here