Ana sayfa İnternet Paralı habere promosyanla müşteri

Paralı habere promosyanla müşteri

0

Medya devi Murdoch paralı haberlere müşteri çekmenin yolunu buldu
 

The Times gazetesinin internet sayfasıyla başlattığı üyelik sistemiyle , internet haberciliğinden para kazanmayı amaçlayan Murdoch, içeriklerin, ücretsiz girişe kapatılacağını söyledi. Sahibi olduğu News Corp. şirketinin çatısı altında yer alan Financial Times (FT) ve Wall Street Journal (WSJ) gazetelerinin internet sayfalarında uzun süredir denediği üyelik sistemini hayata geçirecek olan Murdoch, önümüzdeki yıldan itibaren New York Times”ta da aynı stratejiyi benimseyecek.

Rupert Murdoch”ın, dergi ve gazetelerinin internet yayınlarında reklam gelirlerinin düşmesinin ardından, kazanç için farklı kaynaklara yöneldiği ve üyelik sistemini en uygun çözüm yolu olarak gördüğü ifade edilirken, Londra Times Genel Yayın Yönetmeni Daniel Finkelstein, “Times”ı internetten okuyan herkesin bu sistemi kullanmasını beklemiyoruz. üye olmak isteyenlerin haftalık 2 sterlin ücret ödemesi gerekiyor” diye konuştu.
 

 

 

2007 yılında hizmet vermeye başladığı günden bu yana 126 bin üyeye ulaşan FT”yi günde 390 bin kişi ziyaret ediyor. üyelerin hafalık 3.29 sterlin verdiği belirtiliyor.  Diğer yayın organlarında da bu sistemi getirecek olan News Corp. içeriğe ücretle satabilmek için promosyonlar yapacak. üyelere, çekilişle 1 haftalık tatil ya da Toy Story 3 filmine  bilet verecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here