Ana sayfa Donanım Panelden ekrana uzanan kalite

Panelden ekrana uzanan kalite

0

Onlıne servisleri, 3d görüntü kalitesi ve daha fazlası… hepsi bu tv”de!

Fırçalanmış metal ayaklığı üzerinde oldukça şık bir duruş sergileyen Sony Bravia HX850, 3D LED TV dünyasına birçok yeni özellik katmıyor belki ama, firmanın 3D LED televizyon segmentinde üst sıralardan oldukça önemli bir yer edinmeyi başarıyor. üstün HD görüntü kalitesiyle izleyicileri kendisine hayran bırakma garantisi veren televizyon, etkileyici renk derinliği ve kontrast oranlarıyla da izleyiciyi büyüleyici görsellik dünyasına taşımayı ihmal etmiyor. Sony Bravia HX850 birçok açıdan teknoloji sevdalılarının ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahip bir televizyon. Görüntü kalitesi gerçek anlamda etkileyici. 1080p yayınları izlemek, izlerken renklere hayran olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
 
Sony, televizyonun görüntü kalitesine gösterdiği özeni ve ilgiyi uzaktan kumandasına göstermemiş olacak ki, uzaktan kumanda bize biraz baştan savma yapılmış gibi geldi. Ayrıca kumanda üzerinde yer alan tuş takımları, pratik kullanıma pek müsade etmiyor zira gereğinden fazla küçük boyutlara sahipler. Fakat en nihayetinde bu sadece bir uzaktan kumanda diyerek biz görüntü kalitesine odaklanabiliriz.

 

ürün, fiyat aralığındaki diğer televizyonlara kıyasla oldukça başarılı bir renk derinliğine ve renk modlarına sahip. Sahne modları size izlediğiniz sahneye göre en etkileyici renkleri ve görüntü kalitesini sunmayı hedefliyor. MotionFlow XR 800 Hz görüntü yenileme hızına sahip olan HX850, görüntü motoru olarak Sony”nin yeni kozu X-Reality Pro”yu kullanıyor. Böylece TV üzerinde görüntülenen HD yayınlar oldukça etkileyici görünüyor. Cihazın kullanım arayüzü de bir hayli tatmin edici.
 
Sony”nin kullanıcılarına sunduğu online çözümler ve servisler, bir televizyondan beklediğimiz çözümlere kıyasla bizlerin, işlerimizi rahatlıkla halledebilmemizi sağlayan servisler olduğunu söyleyebiliriz. özellikle bir PlayStation 3 ile birlikte televizyonu kullandığınızda, oyun keyfinin kat kat arttığını da sözlerimize ekleyelim. Doyurucu bir içerik ile karşımıza çıkan Sony Bravia HX850, sadece görüntü kalitesi olarak değil, dış görünüm ve yazılımsal anlamda da bizleri fazlasıyla tatmin etti. 46 inç”in yanı sıra 55 inç modeliyle de piyasaya sürülmesi, Sony”nin üst segment televizyonlardaki satış stratejisini koruduğuna dair önemli izler taşıyor.
 

 

Sony”nin yeni nesil eğlence anlayışı ile birlikte geliştirdiği Entertainment Network, kullanıcılara oldukça doyurucu içerikler sunuyor. Uygulamaları video, müzik ve diğer adı altında kategorilere yerleştirerek ev eğlencesi anlayışının altını çizen firma, Sony Bravia HX850″nin bu alanda başarılı bir içeriğe sahip olmasına ön ayak oluyor. ülkemizde henüz her açıdan tüm servislerden yararlanmak mümkün olmasa da, Sony yöneticilerinin özellikle ülkemizde bu ve benzeri servislerden yararlanmamız için önemli çalışmalara imza atmaya hazırlandığını kendi ağızlarından duymuştuk. Bu da bizleri yakın zamanda SEN (Sony Entertainment Network) ile Türkiye entegrasyonunun daha farklı boyutlarda olabileceğine dair düşüncelere yönlendiriyor.
 


Fiyatı:
4400 TL
Puan: 4 yıldız / 88 puan
Kullanım: 4
Performans: 4
Tasarım: 4

Artılar:
• Etkileyici görüntü kalitesi
• Online servisler
• Şık tasarım

Eksiler:
• Ucuz uzaktan kumanda

 

NEDEN ALMALIYIM?

Eğer televizyon alma arifesinde iseniz, mutlaka internet sitelerini ve çeşitli mağazaları didik didik araştırıyorsunuzdur. Bu aşamada dikkatinizi çekmek istediğimiz bazı konular var. öncelikle görüntü yenileme hızı. 3D TV”lerde bu değerin en azından 400 Hz olması, görüntü akışı açısından son derece önemlidir. HX8500″de bu değer 800 Hz.

http://www.sony.com.tr/

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here