Ana sayfa Donanım Panasonic”ten 3 yeni lens

Panasonic”ten 3 yeni lens

0

Her amacınız için kullanıma uygun

Panasonic, Micro Four Thirds Sistem standartlarına yönelik olarak hazırladığı üç yeni değiştirilebilir lensi Photokina 2010 Fuarı”nda gün yüzüne çıkardı. Lumix G Micro Sistem için tasarlanan yeni lensler sundukları yüksek optik performans ve kompakt tasarımlarıyla farklı ihtiyaçlara yönelik teknik avantajlar getiriyor. Bu lensleri ve özelliklerini aşağıda açıklıyoruz.

1) Sabit odak uzunluklu lens:
Lumix G 14mm / F2.5 ASPH (H-H014)

14 mm geniş açı, F2.5 parlaklığı ve keskin, yüksek kontraslı görüntü üretme özelliklerine sahip olan yeni LUMIX G 14 mm / F2.5 ASPH dünyanın en hafif değiştirilebilir sabit odaklı lensi olma özelliğini taşıyor. LUMIX G 14 mm / F2.5 ASPH geniş açının sağladığı görüş esnekliği ve sunduğu alan derinliğiyle manzara, şipşak poz ve iç mekân gibi farklı çekim şartlarına yönelik müthiş bir performans sunuyor.

  Lumix lens
üçü asferik olmak üzere toplam altı farklı lensi bünyesinde bulunduran sistem, yalnızca 20.5mm”lik uzunluğu ile üstün optik performansı kompakt bir gövde ile buluşturuyor. Görüntü bozulmasını en düşük seviyeye indiren lens, objelerin mimari yapıları da içeren düz çizgi bileşenleri kullanılarak çekilmesine olanak tanıyor.

 

 

Lumix lens  

2)Telefoto zum lensi:
Lumix G VARIO 100-300mm / F4.0-5.6 / MEGA O.I.S. (H-FS100300)

Yeni telefoto zum Lens Lumix G VARIO 100-300 mm / F4.0-5.6 / MEGA O.I.S., sergilediği kompakt ve hafif görünümle 300 mm (35 mm makine eşdeğeri: 600mm) ultra telefoto zum çekimlerini elle yapabilmeyi sağlıyor.

Lumix G VARIO 100-300 mm / F4.0-5.6 / MEGA O.I.S. fotoğraf meraklılarının spor karşılaşmaları, vahşi hayvanlar ve uçaklar gibi yanlarına yaklaşmalarının mümkün olmadığı öğeler için devasa bir ultra-telefoto zum lens ve yüksek sıkıştırma efektli ağır tripod gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

 

3)üçüncü gözünüz:
Lumix G 12.5 mm / F12 (H-FT012) 3D lens
Dünyanın ilk değiştirilebilir 3D lensi olma özelliğini taşıyan LUMIX G 12.5mm / F12
(H-FT012) ile dinamik 3D dünyası için kendi içeriğini (35 mm makine eşdeğeri: 65mm) oluşturmak kullanıcılar için artık çok kolay. Yeni 3D lens lens yuvasının çapı içerisine dahil edilmiş iki optik sistemin hem sol hem de sağ merceklerden stereo görüntüler yaratmasıyla çalışıyor. Yeni kompakt 3D uyumlu değiştirilebilir lens, daha kolay bir tutuş ve anında 3D çekim için özel bir yapılanmanın gerekliliğini ortadan kaldırıyor. Değiştirilebilir lens ile 3D görüntüler hareket halindeki öğeler için bile hiç bozulmadan ve sol-sağ görüntüler arasında herhangi bir zaman gecikmesine neden olmadan üretiliyor.
  Lumix lens
Yeni 3D lensle kaydedilen değerli tüm anlar ve görüntüler 3D VIERA TV”ler vasıtasıyla herkesle paylaşılabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here