Ana sayfa İnternet Panasonic polis memurunun yanında!

Panasonic polis memurunun yanında!

0

Panasonic, özellikle kolluk kuvvetlerinin görev sahalarında kullanması için tasarlanan giyilebilir kamera sistemini tanıttı

Emniyet, uzun zamandır güvenlik kameralarını suçluları yakalamak için kullanıyor fakat giyilebilir kamera tamamıyla yeni bir konsept. Bu konseptin hayata geçirilmesi konusunda ilk adımlardan biri Panasonic”ten geldi ve yeni Panasonic WV-TW310 tanıtıldı. Panasonic bu ürünle, polislerin ve güvenlik güçlerinin, şüphelilerin tespiti ve olaylarda delil toplanması ile ilgili daha net veriler elde etmesini amaçlıyor. WV-TW310 pille çalışıyor ve üzerindeki balıkgözü lens ile çok geniş görüş açısına sahip olması sayesinde polis memurlarına önemli kolaylıklar sağlıyor. H.264 formatındaki görüntüleri, kameranın üzerindeki SDHC kartına kaydediliyor.
 
WV-TW310, H.264 görüntü formatında 32 saate kadar kayıt kapasitesi ve sürekli kayıt yapıldığı durumlarda yaklaşık 5 saat pil ömrü sunuyor. Bu kamera ile 1280x960p 30 fps video oluşturulabildiği gibi, kameraya entegre mikrofon ile ses kaydı da yapılabiliyor. 1.3 MP MOS sensöre sahip bu kameralar, yatayda 180 derece, dikeyde 140 derece görüş alanına sahip. Geniş Dinamik Aralık (Wide Dynamic Range) özelliği ile görüntüdeki karanlık ve aydınlık bölümlerdeki detayları eşzamanlı yakalamak mümkün oluyor. WV-TW310, üzerindeki sensör yardımıyla yürürken ve koşarken oluşan titreşimlerin görüntü üzerindeki etkisini azaltarak daha sabit görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Görüntü Dengeleme özelliği, balıkgözü lens ile elde edilen görüntüyü düzeltebiliyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here