Ana sayfa Donanım Panasonic Lumix G3 ve TZ20

Panasonic Lumix G3 ve TZ20

0

Panasonic, değişebilir objektifli aynasız modeli G3″ü tanıttı

 öncüllerinden daha küçük ve daha hafif olan G3, 15.8 milyon piksellik görüntüler üretebiliyor ve dokunmatik ekran kontrollerini bir adım daha ileri götürerek yeni başlayanların da kolaylıkla kullanabileceği özellikler sunuyor. TZ20 ise 16x güçlü optik zum, Full HD film kaydı, dokunmatik ekran ve GPS gibi seyahat tutkunlarını cezbedecek özellikleri kompakt bir gövdede buluşturuyor.
Panasonic Lumix G3 ve TZ20

Lumix DMC-G3: Panasonic”in en küçük ve hafif değiştirilebilir objektifli aynasız fotoğraf mekinesi olan G3, kolay taşınabilirlik ve yaratıcılık özelliklerinin artmış olmasıyla dikkat çekiyor. 16.6 milyon piksellik CMOS algılayıcı 15.8 milyon piksellik görüntüler oluşturuyor. 160-6400 ISO aralığı, saniyede 4 karelik çekim hızı, her yöne dönebilen 3 inçlik dokunmatik ekran, AVCHD formatında full HD çözünürlüğünde stereo video çekimi, kadrajın tüm yüzeyinden otomatik netleme özelliği, video modunda hareketli netleme, manuel netlemeye yardımcı büyütme özelliği, toz giderme sistemi ve 1.44 milyon piksellik çözünürlükte elektronik bakaç gibi özellikler barındıran G3, ele iyi oturan ergonomik bir yapıya da sahip. G3 pozlandırma seçenekleri bakımından da çok zengin: P, S, A, M, modlarına ek olarak “akıllı otomatik” modu ile 28 farklı sahne modu barındırıyor. Fotoğraf çekiminde 60-1/4000 saniye arasında değişen enstantane değerleri video çekimi sırasında 1/25-1/6000 saniye arasında gerçekleşiyor. Flaş senkron hızı 1/160 saniye olan G3″ün gövde ağırlığı yalnızca 336 gram. SD bellek kartı, lityum-iyon pili ve 14-42 mm”lik objektifi ile birlikte ağırlık ancak 544 gram”a ulaşıyor.

 

 

Lumix TZ20: Panasonic yaz sıcaklarının başladığı şu günlerde tatil planlarına seyahat dostu bir fotoğraf makinesi katmak isteyenler için Panasonic Lumix TZ20″yi sunuyor.
Panasonic Lumix G3 ve TZ20
LEICA DC lens, 16x güçlü optik zum, Full HD video kaydı, kullanımı kolay dokunmatik ekran, 3D fotoğraf çekimi ve fotoğrafın çekildiği mekanı coğrafi ayrıntıları ile birlikte sunan GPS fonksiyonu gibi özellikleriyle dikkat çeken Panasonic Lumix TZ20 KDV dahil 1.099 TL”lik fiyatıyla teknomarketlerde.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here