Ana sayfa Donanım Panasonic Lumix FX500

Panasonic Lumix FX500

0

TIPA ödüllü Panasonic Lumix FX500 Türkiye”de

Panasonic Lumix FX500   Panasonic, üstün performanslı Lumix dijital fotoğraf makinelerine yeni bir modelini ekledi. Test merkezimize gelen FX500, öncelikle şık görünümü ile beğenimizi kazandı. Keskin kenarlara ve köşeli bir dizayna sahip olan FX500, daha önce test etme fırsatı bulduğumuz FX100 ile benzer bir yapıya sahip. Gümüş renk gövdesiyle kontrast yaratan siyah renkli lensiyle dikkat çeken FX500, kullanıcılarına çekim sırasında dokunarak veya ekran üzerindeki kaydırma çubuğunu parmakla ya da “stylus” kalemle kaydırarak ince ayar yapma fırsatı veriyor. FX500, joystick”in yanı sıra “dokunmatik ekran”la da kontrol edilebiliyor.
 
FX500, 10.1 MP çözünürlüğe sahip. Kameranın 5x optik zum yeteneğine sahip yeni geliştirilmiş Leica DC objektifi 25mm ultra geniş açıda fotoğraf çekme olanağı sağlıyor. Bu ultra geniş açı değeri fotoğrafseverlerin 35mm objektiflere kıyasla iki kat daha fazla alanı çerçevelemelerini sağlıyor. Kameranın gelişmiş objektif sisteminde 4 asferik mercek ve 6 asferik yüzey bulunuyor. Cihazın kaliteli objektif yapısı 25mm geniş açı çekimlerinde dahi minimum distorsiyon sergiliyor. FX500 dijital fotoğraf makinesinde kolay kullanım amacıyla dokunmatik ekran ve joystick kombinasyonundan oluşan bir sistem kullanılmış. Basit çekim ayarlarına joystick aracılığı ile kolaylıkla ulaşılabilirken daha detaylı ayarlar için dokunmatik ekran kullanılıyor. FX500″ün yeni özelliklerinden bir tanesi de otomatik odaklama (AF) takip fonksiyonu. Bu fonksiyon, AF ayarı yapıldıktan sonra çekimi yapılan nesne hareket ettiğinde nesneyi takip sürekli ederek netliğin korunmasını sağlayarak bu tür çekimlerin kolaylıkla gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Akıllı Otomatik modu ise tüm çekim ayarlarını kullanıcı yerine kameranın yapmasını sağlayarak büyük oranda kolaylık getiriyor. çeşitli çekim yardımı fonksiyonlarından oluşan Akıllı Otomatik Mod, geleneksel Mega O.I.S., Akıllı ISO Kontrolü, Akıllı Sahne Seçimi, Yüz Tanıma ve Hızlı AF fonksiyonlarının yanı sıra Akıllı Pozlama (Kontrast) Kontrol ve Dijital Kırmızı Göz Düzeltme özelliklerinin eklenmesiyle daha da geliştirilmiş. Akıllı Otomatik Mod”dan faydalanan kullanıcılar, sadece ekrana dokunarak istenen konu üzerinde otomatik odak ve pozlama ayarı yapabiliyor, ayarların geri kalanı Akıllı Otomatik mod tarafından otomatik olarak destekleniyor.

Tüm Lumix kameraları tam ekran seyri için geniş ekranlı (16:9) bir HDTV”ye mükemmel uyan 1920×1080 piksel HD (yüksek tanımlı) kalitesinde fotoğraflar çekiyor. Yeni Panasonic Lumix FX500 ise dinamik HD hareketli resimleri de düzgün bir (30 fps) hızla, WVGA (848×480) ve normal VGA”ya (640×480) ek olarak 1280 x 720p”de kaydedebiliyor. Yeni eklenen HD komponent çıkış yeteneği sayesinde sadece kamerayı bir opsiyonel komponent kablosu (DMW-HDC2) aracılığıyla Panasonic Lumix FX500 ile çekilmiş hareketli ve hareketsiz resimleri çarpıcı HD kalitesinde izlemek mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here