Ana sayfa Donanım Panasonic Lumix FT4

Panasonic Lumix FT4

0

Fotoğraf ve videolarınızı suyun altı ya da üstü nerede isterseniz…

Fotoğraf makinesiyle suya girmek, suya dayanıklılık; soğuk havalarda fotoğraf çekmek derken teknoloji ve doğanın zorlu koşullarına dayanıklılık konusunda 2012 yılında gelinen noktada Panasonic Lumix FT4 modelini görüyoruz. Lumix FT4, su altında ya da suya yatkın yerlerde örneğin; kumsalda denizin hemen üzerinde fotoğraf çekebileceğiniz bir aygıt. Su geçirir mi? Bir gün su nedeniyle başıma bir iş açar mı? Cevaplar bazı limitler ölçüsünde hayır! İster suda ister dışarıda korkusuzca fotoğraf çekebilirsiniz. Cihazın SD kart ve USB bağlantı birimlerinin bulunduğu bölme iki kademeli bir kilitle güvence altında. Ekran ve lens gibi suyla temasta sizi korkutabilecek kısımlar güçlü bir izolasyonla korunuyor. Tabii limitleri de hatırlatalım: 12 metreye kadar su basıncına dayanıklılık söz konusu ve bu derinlikten sonra basınç nedeniyle arıza kaçınılmaz olabilir. Dalgıçlar ve deniz kenarı insanları için FT4 gülümsetici bir çözüm. Bu arada eğer amatör bir yüzücüyseniz boyunuzu çok geçmeyen güvenli yerlerde yüzmenizi öneriyoruz. Mavinin derinliklerine kavuşup su altı fotoğrafları çekebilmeniz için tasarlanan cihaz; doğanın zorlayıcı koşullarında yere düşme tehlikesi için 2 metreye kadar darbeye ve çok daha soğuk şartlarda da fotoğraf çekebilme imkânına kavuşabilmeniz için -10 dereceye kadar donmaya dayanıklı. Bu sayede kış mevsiminde örneğin Doğu Anadolu Bölgesi”ne yolunuz düşecekse korkmanıza gerek yok. Lumix FT4, özellikle doğa sporlarıyla ilgilenen maceraperest fotoğraf severler düşünülerek tasarlanmış. Agresif bir dış görünümü var, adeta bir tankı andırıyor.
 
Panasonic Lumix FT4

Peki suyun içinde fotoğraflar nasıl çıkıyor? Eğer su çok dalgalı değilse, sabit şekilde fotoğraf çekebilme şansınız varsa daha net fotoğraflar yakalıyor Lumix FT4. Hareketli olduğunuzda netlik azalıyor. Su altında video da çekebiliyorsunuz ve sonuçlar heyecan verici netlik, pürüzsüzlük içeriyor. Lumix FT4 ile sosyal medya fotoğraflarınıza değişik anlar ekleyebilir, anılarınızı çok daha eğlenceli ve “mavi” öğelerle zenginleştirebilirsiniz; su altını profesyonel olarak kabullendiyseniz enfes mercanlarla balıkları fotoğraflayabilir veya bu türlere dair videolar kaydedebilirsiniz. Bizim favorimiz ise kıyıya yakın yerlerde yakın arkadaşlarımızın su altındaki fotoğraflarını çekmek şeklindeydi ve çok eğlendik.
 

Bir milyonun üzerinde yer adını hafızasında barındıran dâhili bir GPS sisteminin yanı sıra pusula, yükseklikölçer ve barometre gibi açık hava sporlarına uygun birçok teknolojik özelliğe de sahip olan Panasonic Lumix FT4 ile daha önce görülmemiş yerleri keşfe çıkabilir, limitlerinizi zorlayabilirsiniz. GPS, size bulunduğunuz yeri sunarken şarjı büyük bir hızla azaltıyor. Bu nedenle bu fonksiyonu ihtiyaç duyduğunuz anlarda kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Lumix FT4 modelinin fotoğraf kalitesi, suyun dışında muazzam düzeyde başarılı. Gelişmiş bir optik teknolojisi ile tasarlanmış Leica DC Vario-Elmar lens sayesinde renk doğruluğu ve özelikle düşük ışık koşulları gibi bir kompakt fotoğraf makinesinin teknolojisini günyüzüne çıkaran konularda FT4″ün sergiledikleri tatmin edici. 12.1-milyon piksel fotoğraf çekilebilen Lumix FT4″te 4.6x optik zoom özelliği bulunuyor. Zoom özelliğini, zoom özelliğini artıran-azaltan ve yan yana konumlandırılmış iki buton yardımıyla kullanıyorsunuz.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here