Ana sayfa Donanım Panasonic Lumix dmc-LX3

Panasonic Lumix dmc-LX3

0

Kalite ve profesyonellik için yeni adres; LX3

Panasonic Lumix dmc-LX3
Panasonic firmasının büyük beğeni kazanan Lumix LX serisinin uzun süredir beklenen yeni üyesi Lumix DMC LX3, bu sayımızda inceleme fırsatı bulduğumuz ürünler arasında manuel ayarlamalara en fazla yer veren makinelerin başında geliyor. Bir önceki model olan LX2, üstün görüntü kalitesi, süper kullanım kolaylığı, geniş açılı objektifi ve 16:9 format LCD ekranı ile hem profesyonel ve hem de ciddi amatör fotoğrafçılar arasında büyük beğeni ve takdir toplamıştı. Lumix LX3 modelinde de Panasonic her bir bileşeni geliştirerek pek çok rakibini geride bırakan bir model ortaya koyuyor. Oldukça dikkat çeken siyah ve gümüş renk seçeneğine sahip gövdesi, hem şık hem de ergonomik bir yapıya sahip. ön tarafında bulunan ufak çıkıntı sayesinde LX3 elinize tam oturuyor ve kavramanızı kolaylaştırıyor.
Lensin üzerindeki butonlarla görüntü boyutunu (4:3, 3:2 ve 16:9) ve fokuslama seçeneklerini (AF, AFmakro ve MF) ayarlayabiliyorsunuz.
Cihazın en dikkat çeken özelliklerinin başında geniş ve ultra duyarlı 1/1.63 inç büyüklüğündeki görüntü algılayıcı geliyor. Bu CCD görüntü algılayıcı özelikle bu fotoğraf makinesi için geliştirilmiş ve ISO 1600-3200 değerlerinde %40″a varan noise azaltma sağlıyor. ISO 6400, f2.0 ışık gücü ve 24mm geniş açı sunması da bu modeli özel kılan diğer özellikleri.

2.5x optik zoom”lu f/2.0 24 mm geniş açı Leica DC objektife sahip olan LX3″ün 3 inç büyüklüğünde LCD ekranı bulunuyor. Panasonic”in bulanık görüntülere karşı geliştirmiş olduğu MEGA O.I.S. görüntü sabitleyici sistemi ve Lumix serisi dijital kameraların üstün objektif özellikleri bir arada kullanıldığında son derece etkileyici sonuçlar veriyor. Panasonic”in tüm Lumix serisi modellerinde bulunan MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) görüntü sabitleyici sistemi dijital fotoğraf makinelerinin vazgeçilmez özelliklerinden biri haline gelmiş durumda. Kullanıcının el hareketlerinden kaynaklanan görüntü titremelerini objektif ayarlamalarıyla telafi eden bu sistem ile fotoğraflanan görüntünün sabit kalması ve son derece net çekilmesi sağlanıyor.

Daha önce belirttiğimiz üzere LX3 manuel ayarlamalara fazlasıyla yer veriyor. Manuel, diyafram ve enstantane öncelikli ve programlı çekim seçenekleri bulunan LX3, bu özelliğiyle profesyonel fotoğrafçılardan tam not alıyor. Aynı zamanda daha az deneyimli fotoğrafçılar için 23 farklı otomatik çekim modundan birini seçmenize olanak tanıyor. Bu modlar arasında ilgi çekici ve daha önce rastlamadığım bir mod da var: Pinhole (iğne deliği) modu.
iA(akıllı otomatik) modunda iken LX3, tüm işi sizin yerinize yapıyor, görüntü sabitleyici sistemi aktive ediyor, ISO”yu ayarlıyor, yüz ve sahne tanıma işlevlerini devreye sokuyor. Size sadece kadrajınızı ayarlamak kalıyor.

LX3, 3 inç büyüklüğündeki LCD ekranının da yardımıyla iki fotoğrafın aynı anda görüntülenmesini ve karşılaştırmalar yapmanızı sağlıyor. Cihazın PictBridge desteği ile de herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara gerek kalmadan fotoğrafların baskısı da alınabiliyor.

Teknik özellikler
Firma: Tekofaks
Etkili Piksel: 10.10
Maks. çözünürlük: 3648×2736
Optik zoom: 2.5
Video Kaydı: Var
Bellek Tipi: SD/SDHC
Verilen Bellek: 50 MB
İmaj Formatı: JPEG/RAW
Batarya: Li-Ion
Ağırlık: 265
Boyutları: 108.7 x 59.5 x 27.1mm
Fiyat: 1299 YTL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here