Ana sayfa Donanım Panasonic HDC-SD9

Panasonic HDC-SD9

0

Gereksiz ağırlıktan kurtulun

Panasonic HDC-SD9
Panasonic”in, TIPA (Technical Image Press Association/Teknik Görüntü Basın Kuruluşu) tarafından 2008 yılında “Avrupa”nın En ‹yi Video Kamerası” ödülüne layık görülen video kamerası SD9, bu ayın inceleme konuklarından biri. SD9, ufak boyutları, ergonomik yapısı ve HD çekimi, 5.1 kanal ses kaydı gibi profesyonel özellikleri ile öne çıkıyor.

üründe en çok dikkati çeken konu boyutlar. SD9 da kaset, mini dv yada cd gibi media aygıtları bulunmuyor. SDHC/SD hafıza kartlı kayıt sistemi bulunan SD9, opsiyonel olarak kullanılabilecek olan 16 GB”lık bir SDHC hafıza kartı ile HE modunda 6 saate kadar kayıt yapma imkanı sağlıyor. 3CCD hassas alıcılar kullanılan SD9, bu alıcılarla 1920×1080 çözünürlükte yani HD1080p kalitesinde hareketli görüntü kaydı yapılabiliyor. SD9 model Panasonic full HD video kamera, şık ve kompakt tasarıma sahip olmasına rağmen,  arızaların önlenmesi açısından darbelere karşı da oldukça dayanıklı.

Gelelim diğer özelliklere, Panasonic SD9, 1920×1080″lik full HD çözünürlük ve Leica Dicomar lens özelliklerine sahip. SD9″un “Gelişmiş O.I.S. teknolojisi” ile son derece keskin ve canlı görüntüler elde edebiliyorsunuz. Kameranın diğer özellikleri arasında minimum 5 lüx”lük çok düşük ışık seviyelerinde çalışabilme özelliği, 16:9″luk görüntü boyutunda üstün resim kalitesi, 10x optik yakınlaştırıcı/uzaklaştırıcı lens ve 2.7 inç”lik LCD ekran bulunuyor. SD9, yüzü algılayarak o alana odaklanabiliyor ve kontrast ayarını kendisi dengeleyebiliyor. Elbette HDMI çıkışlara da yer verilmiş. Bunun yanında, 5.1 kanal ses kaydı yapılabilmesi için cihaz gövdesine 5 tane mikrofon konulmuş. Tüm bu özellikler 275 gram ağırlığında bir gövdeye yerleştirilmiş. özellikle video çekimlerine aşina olmayan, yeni kullanıcılar için “Akıllı çekim kılavuzu” bulunan SD9, kullanıcıya çekim anında hatalı yapılan işlemlerle ilgili öneriler sunuyor. Bir diğer yararlı özellik ise Zebra modu. Bu modda, fazla pozlanması muhtemel alanlar çekim anında LCD ekran üzerinde beliriyor. SD kartta bulunan görüntüler bir klik ile dvd”ye kopyalanabiliyor. Tabii bunun için kameraya USB 2.0 ile bağlanmış harici bir DVD-yazıcı gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here