Ana sayfa Donanım Panasonic de iflas etti

Panasonic de iflas etti

0

Japonya’nın teknoloji devi deyince ilk akla gelen firmalarının başında yer alan Panasonic, televizyon üretim bölümü alanını kapatma kararı aldı. Güney Korelilerin; Samsung ve LG’nin hakimiyet alanına geçen televizyon üretim bölümünde Japonlar; Sony, Panasonic, Sharp rekabet edemez hale geldi. Hatta Sony bu konuyla alakalı olarak televizyonlarında Samsung TV paneli kullanıp, diğer özelliklerini kendi yapmaktaydı ki bu ortaklıkta 7 sene içinde sona erdi. Sony ve Samsung, (2004-2011) boyunca televizyon paneli ortaklık anlaşması imzalamıştı.

 

 

“Panasonic” de İflas Etti

 

2011″den sonra kendi ülkesinin vatandaşı olan Panasonic ile ortaklık anlaşması imzalayan Sony, bu ortaklıktan da umduğunu bulamadı. Bu ortaklık da sadece 2 sene sürebildi. (2011-2013) Panasonic bu vahşi kapitalist ortamda daha fazla üretim gerçekleştiremeyeceğini anlamış olmalı ki beyaz bayrakları salladı. 

 

 

Yani artık Panasonic herhangi bir televizyon üretimi gerçekleştirmeyecek buna panel de dahil. Sony hali hazırda halen televizyon bölümünden zarar etmekte lakin televizyon alana konsol bedava tarzı kampanyalar ile ve hatta ve hatta en iyi Play Station görüntü kalitesini Sony‘nin sunduğunu, diğer televizyon markalarının kullanımında Play Station’un görüntü kalitesinin düşeceğini söylemesi ile zoraki satışlar gerçekleştirmekte.

 

 

“Panasonic” de İflas Etti

 

Velhasıl kelam, 13 yıl önce üretime başlayan Panasonic televizyon üretim alanında kepenkleri indirmiş durumda. 130.000 m2′lik üretim alanına sahip olan yerde 600 kişi çalışmaktaydı. İşçiler için güzel haber Japonya’da olmalarından dolayı işssiz kalmayacaklar. Fabrikanın başka alanlarında tekrar çalışmaya devam edecekler. İşçiler şimdiden kendilerine hara-kiri yapmaktan kurtuldular.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here