Ana sayfa Haber Özellikleriyle ve detaylarıyla Fujifilm GFX 50S

Özellikleriyle ve detaylarıyla Fujifilm GFX 50S

0

Fujifilm, büyük sensörlü orta format sistemi ile bugüne dek ürettiği en yüksek çözünürlüklü teknoloji olan “GFX 50S” fotoğraf makinesini, Almanya”nın Köln şehrinde, Photokina 2016″da tanıttı.

Aynasız orta format fotoğraf makinesi olan Fujifilm GFX 50S; 2017 yılının başında, altı adet yeni Fujinon GF tipi objektif ile fotoğraf dünyasında yerini alacak. Yeni seri, profesyonel fotoğrafçılar ve fotoğraf sevenler için yepyeni bir kalitede fotoğraf ile sıra dışı bir genişletilebilirlik ve işlevsellik sunuyor.

2011 yılında piyasaya sürülen X100 modeliyle birlikte “en yüksek fotoğraf kalitesi” hedefini ortaya koyan Fujifilm, yeni aynasız orta format fotoğraf makinesi GFX 50S ile önemli bir sonuç elde etmiş oldu. Yeni ve çok büyük bir açıklıkla donanmış olan “G-Mount” bağlantısı kullanan fotoğraf makinesi, Fujifilm”de ilk kez kullanılan 43,8 x 32,9 mm ebatlarındaki CMOS sensöre sahip. Efektif 51,4 milyon piksel çözünürlüğüyle fotoğraf makinesi, detaylarda oldukça başarılı. Bu özellikler, reklam, moda ve manzara fotoğrafçılığı için büyük avantajlar sağlıyor.

Fujifilm”in “X-Processor Pro” işlemcinin de bulunduğu GFX 50S, Fujifilm”in orta formattaki zengin birikiminin ulaştığı son nokta olarak tanımlanabilir.

Geleneksel orta format fotoğraf makineleriyle karşılaştırıldığında GFX 50S, hafif ve kompakt kalıyor. Sağlam, toz ve iklim korumalı gövde, zor şartlar altında dahi dış çekimler için uygun. İşlevsellik konusunda X-serisinin izinden yürüyen fotoğraf makinesi, çok sayıda tuş ve ayar tekerleğiyle birlikte kamera gövdesine ve lenslere en iyi biçimde uyum sağlayan ergonomik bir grip de sunuyor.

çıkarılabilir elektronik vizörlü ilk fotoğraf makinesi olan GFX 50S, ayrı bir monitör kullanıldığında veya sistemin hafifletilmesi istendiğinde fark yaratıyor. çıkarılabilir vizör, opsiyonel bir dirsek adaptörüyle, her çekim açısına çevrilebiliyor. Fotoğraf makinesiyle birlikte opsiyonel olarak sunulacak olan dikey grip”le, dikey formatlı çekimler daha kolay olacak. Kamera, profesyonel fotoğrafçıların iş akışında çok önemli bir yeri olan “Tethered-Shooting” çekimleri destekliyor ve çeşitli RAW dönüştürme programlarıyla da uyum sağlıyor.

Fujinon”un lens üretim deneyimi, mümkün olan en yüksek çözünürlük performanslı lensleri elde etmek için, yeni lens serisinde de kullanıldı. GFX modeli, yalnızca 26,7 mm kısalığındaki yerleşme uzaklığıyla; aynasız sistemin büyük bir avantajına sahip olan Fujifilm”in yeni “G Mount” bağlantısını kullanıyor. 

Başlangıçta Altı Adet Lens Sunulacak

1. Standart-sabit odak: GF63mmF2.8 R WR (50mm – 35mm format eş değer)

2. Geniş açı-zoom: GF32-64mm F4 R LM WR (25-51mm – 35mm format eş değer)

3. Makro lens 1:0,5: GF120mmF4 Macro R LM OIS WR (95mm – 35mm format eş değer)

4. Portre tele lens: GF110mmF2 R LM WR” (87mm – 35mm format eş değer)

5. Süper-geniş açı: GF23mmF4 R LM WR (18mm – 35mm format eş değer)

6. Geniş açı: GF45mmF2.8 R WR (35mm – 35mm format eş değer)

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here