Ana sayfa Haber Özel Haber: Windows Phone 10″un “Amiral Gemi” modeli ne zaman?

Özel Haber: Windows Phone 10″un “Amiral Gemi” modeli ne zaman?

0

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz dedik ve Microsoft‘un bahar dönemine damga vuracağı yeni Windows Phone cihazına ışık tutalım dedik. Aslında MWC 2015 fuarına damga vuracağını düşünüyorduk fakat tanıtılmadı ve hemen ardından Microsoft açıklama yaptı: Windows Phone 10′dan önce değil. Ardından, Windows Phone 10’ların çıkış tarihi ile ilgili hedef, yaz dönemi gösterildi. Bu bağlamda, Microsoft’un Lumia ürün ailesine ekleyeceği ve “Amiral gemi” model olarak adlandırılan cihazın tanıtımının da ağustos’ta gerçekleşmesini bekliyoruz. 5.5″, HD ekran çözünürlüğü ile donatılan yeni Lumia modeli, diğer Lumia modellerinin ötesinde Canon destekli bir kamerayla gelebilir. Yazın, Microsoft’tan gelen bir açıklama ile, ileriki dönemlerde Lumia’larla Canon ile işbirliğe gidilebileceği söylenmişti.

Bununla birlikte, Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, firma içerisinde yazılımların ötesinde input ve output aksesuarlara oldukça önem veriyor. Buradan, Samsung S Pen gibi bir akıllı kalemi, Lumia ile birlikte görebiliriz. Yeni geliştirilen Office 2016 tam bunun gibi bir kaleme göre. Zaten bu yazılımdan faydalanmak isteyen üreticiler, mutlaka bir akıllı kalem aksesuarına girişecektir. 

Direkt olarak Windows Phone 10 ile gelecek bu cihaz, ayrıca Denim yazılımını da barındırmayacak ve şimdiki üst segment akıllı telefon modellerinden daha düşük fiyattan piyasaya sürülecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here