Ana sayfa Haber Özel Haber: Apple Lexus ile masaya oturabilir

Özel Haber: Apple Lexus ile masaya oturabilir

0

Toyota‘nın özellikle ABD otomobil piyasasına özel ürettiği ve SUV modelleriyle dikkat çeken Lexus ile masaya oturacağı söyleniyor. Kansas ve Colorado gibi ABD’nin iç eyaletlerinde olumlu satış grafikleri ile dikkat çeken Lexus, CarPlay projesi çerçevesinde Apple ile yolları birleştirebilir. Henüz haberle ilgili kaynaklar sınırlı iken, anlaşmanın ne zaman duyurulacağı ise bilinmiyor. Yıl sonunda hazır bir CarPlay platformu isteyen Apple, bu konudaki çalışmalarını Lexus ile hızlandırabilir. 

Türkiye otomobil piyasasında da sözü geçen Lexus, Apple için hem vizyon açısından hem de satış grafikleri açısından uygun bir ortak olarak düşünülüyor. Markanın hem lüks hem de arkasında Toyota gibi bir firmanın olması da Apple‘ı ortaklığa iten nedenlerden bir kaçı.

 

Otomobil için paket satışlar ve CarPlay platformunu da üst segment otomobilleri için uygun göre Lexus, benzer özellikleri Toyota otomobillere taşıması beklenmiyor. Apple‘ın ortaklıktan önce saha araştırması yaptığı ve arz talep ilişkisi çerçevesinde anlaşmayı gerçekleştirecekleri gelen bilgiler arasında.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here