Ana sayfa Haber Özant Kamacı’nın “Pause” isimli sergisi

Özant Kamacı’nın “Pause” isimli sergisi

0
Fotoğraf sanatçısı özant Kamacı”nın ilk solo sergisi ile Türkiye”de açıldı. “Pause” isimli 26 Kasım 2010 – 8 Ocak 2011 tarihleri arasında Galeri Elipsis”te görülebilir.. Kanada, Toronto”da yaşayan Kamacı”nın sergisi yaklaşık bir yıl süren özel bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıktı.
 

İnsan-makine-doğa üçlüsü arasındaki ilişkilere odaklanan ve bu ilişkileri zamanı durdurarak sunan “Pause” şu açıdan çarpıcı bir çalışma olarak kabul ediliyor. öncelikle “Pause”, insanın Endüstri Devrimi sonrasında yarattığı medeniyetin en önemli sembollerinden bir olan uçağı, bu medeniyetin içinde hep geride kalan, sömürülen, savaşılan doğa ile buluşturuyor. Günlük hayatın içinde ayrı ayrı görmeye alışık olduğumuz uçak ile ağaç “Pause” içinde beklenmedik bir yakınlıkta bir araya geliyor. “Pause” zamanı bir anlığına durdurarak bu kısa, yoğun ve beklenmedik yakınlığı izleyicilerin deneyimine sunuyor.
 

özant Kamacı, Central Saint Martins College of Art & Design (Londra), İletişim Tasarımı Bölümü”nden yüksek lisans derecesini alarak 2009 yılında mezun oldu. Aynı yıl içinde Association of Photographers (AOP) ödülü”ne layık görüldü ve “Yılın En İyi Fotoğraf öğrencisi” seçildi. Mezuniyetinin ardından eserleri Paris Photo (Paris), Rotunda Gallery (Dubai) ve Lyceum Theratre Gallery (San Diego) gibi fotoğraf dünyasına yön veren noktalarda izleyiciler ile buluştu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here