Ana sayfa Haber Oyuncu telefonlarının yükselişi: Razer Phone ve Xiaomi Black Shark

Oyuncu telefonlarının yükselişi: Razer Phone ve Xiaomi Black Shark

1

Xiaomi’nin akıllı telefon sektöründe son yıllarda gittikçe sağlamlaşan yeri, kendisini anavatanı dışında da tanıtmasının arkasından geldi. çin’de son derece başarılı satış rakamlarına ulaşan firma dünyaya da açılarak okyanus ötesinde yüksek başarılar elde ederek yıllarca yerinde sayan büyük firmaları korkutmaya başladı. 

Geçtiğimiz yıllar içerisinde Sony’nin konsol tecrübesiyle birlikte akıllı telefonları oyun araçlarına çevirme çabası öncelikle Xperia Play ile başlamıştı. Bu yatay kızaklı akıllı telefon, altında bir PlayStation kontrolleri taşıyordu ve PSP deneyimi sunmayı hedefliyordu. Bu ürünün ardından amiral gemisi Z serisine de manyetik bağlantı portu ekleyip PlayStation kolu takılabilme imkanı sunan Sony, akıllı telefonlarının başarısındaki düşüşü görünce bu stratejiden vazgeçti ve bahsettiğimiz portları kaldırdı.

Telefon donanımlarının gelişmesi ve kullanıcıların mobil oyunlara ilgisinin artmasıyla birlikte yeniden gün yüzüne çıkan oyun telefonları fikri, bir oyuncu firması olan Razer’ın satın aldığı akıllı telefon üreticisi ile gerçeğe dönüştü. Razer Phone, yüksek donanımıyla herkese oyun işinin nasıl olacağını göstermeye kararlıydı ve cihaz hala en iyi donanımlı ürünlerden biri olarak piyasada bulunuyor. Bu fikri beğenen ve potansiyel gören çinli üretici Xiaomi, Black Shark adlı akıllı telefonunu tanıttı ve bu cihaz da tıpkı Razer Phone gibi oyuncu odaklıydı. Bu cihazlar, aynı oyun laptopları gibi çarpıcı tasarımları ve oyun için iyi olan her şeyi içeriyordu. 

Oyunların donanımsal taleplerini dikkate aldığımızda aslında iyi bir oyun cihazının her iş için son derece başarılı olduğunu söylemeden edemeyiz. Yüksek işlem gücü, uzun pil ömrü ve hızlı bağlantı seçenekleri, oyun telefonlarını aslında çok iyi birer akıllı telefon yapıyor. Xiaomi Black Shark’ın özelliklerini alttaki tablodan incelersek rahatlıkla en iyi donanımlı cihazlardan olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi Black Shark:

Satışa çıkış 20 Nisan 2018
Gövde Boyutları 161.6 x 75.4 x 9.3 mm | 190 g
Ekran 6 inç 18:9 IPS LCD 1080×2160 piksel
Platform Qualcomm Snapdragon 845, Adreno 630, Android Oreo
Depolama 128 GB – 8 GB ya da 64 GB – 6 GB
Kamera 12 MP + 20 MP arka kameralar, 20 MP ön kamera
Ses USB-C’den 3.5 mm’ye dönüştürücü kablo
İletişim Teknolojileri Wi-Fi AC, Bluetooth 5.0 
Batarya 4000 mAh Li-Ion
Ekstra özellikler ön tarafta parmak izi okuyucu, Qualcomm Hızlı Şarj 3.0
Fiyat Yaklaşık 450€

Sony’nin Xperia Play’inden bu yana akıllı telefonların geçirdiği evrim sizce bu cihazların oyuncuların gözünde gerçekten var olmalarına yeterli olabilecek mi? Oyun oynamak için bu tür bir akıllı telefon almayı düşünür müydünüz? 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here