Ana Sayfa / Oyuncu Monitörü LG UltraGear 27GX790B Tanıtıldı
Oyuncu Monitörü LG UltraGear 27GX790B Tanıtıldı
Burak Öz Yazar: Burak Öz
10 Aralık 2025
Kategori: Teknoloji Haberleri
0 0
Paylaşım
Facebook ile PaylaşTwitter ile Paylaş
LG UltraGear 27GX790B Özellikleri
LG UltraGear 27GX790B, farklı çözünürlük ayarlarında sunduğu yüksek yenileme hızı ile dikkat çekiyor. Oyunlarda size ihtiyacınız olan en iyi performansı sunarak ani tepkiler vermenize yardımcı oluyor. Monitör, 720p çözünürlükte 720Hz yenileme hızı sunuyor. 1440p çözünürlükte ise 540Hz yenileme hızı elde ediyorsunuz. Bu mod, 720p çözünürlüğün aksine daha net ve ayrıntılı görsellik elde etmenize yardımcı olsa da sizi daha düşük bir yenileme hızına sahip hâle getiriyor.
LG’nin yeni oyun monitörü, 27 inç büyüklüğünde özel bir OLED ekranla birlikte geliyor. Bu ekran, daha derin siyahlar ve yüksek kontrast elde etmenize yardımcı oluyor. Ayrıca renkleri de çok daha canlı bir şekilde sunuyor. Bu da hem oyun oynamak hem film izlemek için ideal seçeneklerden biri hâline gelmesini sağlıyor.
UltraGear 27GX790B, DisplayHDR True Black 500 sertifikasına sahip ve HDMI 2.1, DisplayPort 2 girişlerini destekliyor. Bunlara ek olarak monitörde 3.5 mm jak ile bir adet USB-C ve iki adet USB-A bağlantı noktası bulunuyor. Ayrıca ayarlanabilir standa sahip ve arka tarafta RGB aydınlatması mevcut.