Oyun monitör ve projektörleri

Satın alma önerileri ve fiyatları ile satın alınabilecek en iyi modeller


 

Video oyun projektörleri
Günümüz video oyunları, oyunla Hollywood'un gişe rekorları kıran filmleri arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran üretim seviyeleriyle birlikte sürükleyici deneyimlerdir. PS4 ve Xbox One gibi oyun konsolları, boş zamanları değerlendirme ve sosyal etkileşim için bir merkez haline geldi.

Teknolojideki gelişmeler sadece oyun konsollarıyla sınırlı kalmadı. Son birkaç yılda, ev sineması projektörleri, sıradan bir tüketicinin ulaşabileceği fiyatlarla gerçekten uygun seçimler haline geldi. İster film seyretmek için isterseniz zorlu oyunları oynamak için bir projektör arayın, satın alma işlemini yaparken göz önüne almanız gereken birkaç nokta var.

Oyun projektörü çözünürlüğü
VGA, SVGA ve XGA projektörleri, ofiste olduğunuzda bir Power Point tanıtımı yapmak için iyi olabilir, ancak gerçek bir ev eğlencesi için 1080P HD tek gidilecek yoldur. Ev sineması ve oyun için uygun fiyata özel olarak tasarlanmış çok sayıda HD projektör var.
Oyun projektörü parlaklığı

Projektör parlaklığını belirlerken, ortam ışığı ve istenen görüntü boyutu dikkate alınması gereken en önemli iki unsurdur. Parlaklık her zaman daha iyidir, ancak aynı zamanda projektörün maliyetini de artırır. İhtiyacınız olan parlaklık ile başlayın ve bütçeniz izin veriyorsa, birkaç yüz lümene daha yatırım yapın. 
Özel ev sineması için parlaklık 1000 lümen ve üstü, biraz aydınlık ortam için 1500 lümen ve üstü, aydınlık bir ortam için de 3000 lümen ve üstü olmalıdır. Ekran boyutuna göre parlaklık ise, 50-60 inç için 1000 lümen ve üstü, 60-80 inç için 1500 lümen ve üstü, 80-100 inç için 2000 lümen ve üstü, 100 inçin üstündeki boyutlar için 2500 lümen ve üstü olmalıdır.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam