Oyun monitör ve projektörleri

Satın alma önerileri ve fiyatları ile satın alınabilecek en iyi modeller

En yeni FPS, spor, yarış ve diğer hızlı aksiyon oyunlarında zevkli anlar yaşamak için, yalnızca güçlü bir grafik çözümü olan bir oyun PC'sine ihtiyaç duymazsınız; ayrıca sizi bulanık görüntülere, titremelere, yırtılmalara ve harekete ilişkin diğer sorunlara maruz bırakmayan bir monitöre de ihtiyacınız var. Bir oyun monitörü seçerken dikkat etmeniz gereken faktörleri birer birer ele alalım.

Panel boyutu ve çözünürlük
Oyun monitörleri söz konusu olduğunda daha büyük olanı her zaman daha iyidir. Eğer bir odanız varsa, 27 inç ekran oldukça uygundur ve 1.920 x 1.080 maksimum çözünürlük ile Full HD’nin daha ötesine geçme fırsatı sunar. Birçok yeni 27-inç model, 2,560 x 1,440 piksel maksimum çözünürlüklü Geniş, Quad HD (WQHD) monitörlerdir. Daha yüksek piksel sayısı, Full HD'den daha keskin görüntüler sağlar, ancak özellikle de tüm efektleri etkinleştirdiyseniz, en son oyunları en yüksek çözünürlükte oynatmak için makul derecede güçlü bir grafik motoruna ihtiyaç duyarsınız. Masa alanı bir sorunsa, 24 inçlik de bir çok monitör var, ancak bunlarda 1,920 x 1,080 çözünürlüğü ile sınırlanırsınız.

Fazla yeriniz varsa ve para sorun değilse, daha büyük monitörler bile kullanılabilir. 30 inç 4K veya Ultra HD (UHD) bir monitör 3,840 x 2,160 çözünürlükte inanılmaz çarpıcı bir resim sunar. kavisli bir paneli olsun olmasın 34 inç ultra geniş monitörle de oynayabilirsiniz veya daha büyük bir şey seçebilirsiniz. Ultra geniş monitörler genelde 21: 9 en-boy oranına (normaldeki 16: 9'a karşılık) sahiptir ve standart bir geniş ekran monitöründen çok daha geniş bir görüş alanı sağlarlar, ancak çok fazla yer kaplarlar. Kavisli panelli ultra geniş monitör, sizi harekete biraz daha yakın hissettirmek için yeterli bir kavise sahiptir.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER