Ana sayfa Oyun Oyun meraklıları için grafik kartları

Oyun meraklıları için grafik kartları

0

Günümüzde en son bilgisar oyunlarını oynayabilmek, güçlü grafik desteği isteyen programları kullanabilmek adına en iyi ekran kartlarıyla çalışmak gerekiyor. Dünyanın en iyi ekran kartı üreticileri ise modellerini oyun, mobil ve iş istasyonu şeklinde kategorilere ayırıyorlar.

Kullanım alanınız ne olursa olsun ekran kartları bilgisayar donanımlarının en önemli parçası olmaya devam edecek. Bu ay sizler için en güncel ekran kartlarını ve özelliklerini detaylıca inceledik.

 

NVIDIA GeForge GTX Titan

GeForge GTX Titan oyunlarda devrim yaratıyor.Dünyanın en hızlı süper bilgisayarlarının kullandığı kepler mimarisi üzerine kurulu NVIDIA GeForge GTX Titan PC oyuncularının performansında bir devrim yaratıyor. NVIDIA GPU Boost 2.0 destekleyen bu model her anlamda overclock yapmanıza imkan tanıyor. İsterseniz hassas kontrolleri uygulayarak kartı maksimum seviyede kullanabiliyorsunuz. Hız aşımı, aşırı gerilim gibi ileri kontrolleri çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. GTX Titan iki yeni kenar yumuşatma moduyla karşımıza çıkıyor. FXAA ve TXAA olarak anılan modlar sayesinde keskin görüntüler yeniden oluşturularak daha gerçekçi olarak monitörümüze iletiliyor. Bu özellikleri NVIDIA kontrol paneli üzerinden yüzlerce oyun için etkinleştirebiliyorsunuz.

 

 

 

Dual Link DVI-I, HDMI, Dual Link DVI-D ve DipslayPort çıkışlarıyla gelen model PCI-E 3.0 veri yolunu destekliyor. 3D olarak 4096 x 2160 maksimum çözünürlüğü destekleyen kart 384 bit GDDR5 6144 MB belleği bünyesinde barındırıyor. NVIDIA GeForge GTX bizlerden tam not alıyor.

 

NVIDIA GeForge GTX 780

3 ekranda oyun oynayabilirsiniz.En iyi hızlarda akıcı ve çok sessiz bir deneyim sunan NVIDIA’nın en yeni ekran kartı modellerinden GeForge GTX 780 modeli bizleri oyun performansında doruk noktalara çıkmayı garanti ediyor. GeForgeExperience ile gelen model tek tıklama ile bir çok ayar optimizasyonu monitörümüze iletiyor.Fizik ve grafik işleme arasında 10 kat daha hızlı geçiş yapan kart gerçek zamanlı olarak oyun içinde etkileyici patlamaları ve görsel efektleri görmemizi sağlıyor. Ayrıca yüzlerde oyunu stereoskopik 3D haline getirebilir ve 5760 x 1080 çözünürlüğünde üç ekranda oynayabilirsiniz.

 

 

 

Dual Link DVI-I, HDMI, Dual Link DVI-D ve DipslayPort çıkışlarıyla gelen model PCI-E 3.0 veri yolunu destekliyor. 3D olarak 4096 x 2160 maksimum çözünürlüğü destekleyen kart 384 bit GDDR5 3072 MB belleği bünyesinde barındırıyor.

 

NVIDIA Quadro K6000

Profesyoneller için 4K desteği.İş istasyonu bilgisayarları için piyasaya sürülmüş en iyi kartlardan biri kuşkusuz NVIDIA’nınQuadro K6000 modelidir. En karmaşık modellemeleri ve zengin sahne ayrıntılarını tasarlarken daha hızlı sonuçlar elde edeceksiniz.Tamamen yeni ekran motoru, aynı anda dört ekranı çalıştırabilir ve örneğin 60 Hz’de 3840 x 2160 çözünürlük kapasiteli yeni nesil standart DisplayPort 1.2’yi, bir masaüstü genelinde birden fazla ekranı kullanmanızı, geniş kapsamlı pahalı bir dijital reklam panosu inşa etmenizi veya sofistike bir stereoskopik 3D CAVE ortamı oluşturmanızı kolaylaştırarak tam destekler. En büyük görsel projeler için geliştirilmiş olan en güçlü profesyonel grafik kartı geniş ölçek görüntüleme için gelişmiş ekran olanakları ve yüksek performanslı video I/O desteği sunuyor.

 

 

 

Dual Link DVI-I, Dual Link DVI-D, Opsiyonel 3D Stereo ve DipslayPort çıkışlarıyla gelen model PCI-E 3.0 x16 veri yolunu destekliyor. 3D olarak 4096 x 2160 maksimum çözünürlüğü destekleyen kart 384 bit 12 GB GDDR5 belleği bünyesinde barındırıyor.

 

AMD Radeon R9 290X

ödüllü GCN mimarisi ve PowerTune desteği.AMD’nin en son grafik çözümlerinden Radeon R9 290X eşsiz performans ve verimlilik için ödüllü GCN mimarisini kullanıyor. AMD PowerTune ve AMD CrossFire teknolojisi gibi özelliklerle desteklenen kart oyuncular için en iyi modellerden biri.HD’den dört kata kadar daha yüksek çözünürlükleri destekleyen modelde her detayı kolayca yakalayabilirsiniz. Birçok yeni oyun için özel ayarlarla gelen modelde hiç bir sıkıntı yaşamadan eğlencenin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Radeon R9 290X modeliyle 3D oyun oynayabilir, Blue-Ray 3D videoları izleyebilir ve 3D monitörünüzle düzenleme işlemleri yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Dual Link DVI-I, HDMI, Dual Link DVI-D ve DipslayPort çıkışlarıyla gelen model PCI-E 3.0 veri yolunu destekliyor. 3D olarak 4096 x 2160 maksimum çözünürlüğü destekleyen kart 384 bit GDDR5 4096 MB belleği bünyesinde barındırıyor.

 

AMD Radeon HD 7990

Rodeon HD 7990 sessiz soğutmayı destekliyor.Günümüz ekran kartlarının en iddialılarından biri de AMD’ninRadeon HD 7990 modeli. 6 GB’lık GDDR5 belleğe ve dünyanın en gelişmiş iki GPU’suna olağanüstü sessiz bir soğutma eşlik ediyor. Hız aşırtma özelliğiyle bu modeli istediğiniz şekilde kullanmanız mümkün. Ayrıca bu model için tasarlanmış özel yazılımlar sayesinde tüm optimizasyon ayarlarına tek tıkla ulaşabiliyorsunuz.

 

 

 

 

AMD ZeroCorePower teknolojisi için tasarlanan AMD Radeon HD 7990 inanılmaz sessiz ve serin çalışma için PC boşta durumu esnasında ikincil işlemcisini otomatik olarak kapatma yeteneğine de sahip. VGA, HDCP, HDMI ve DipslayPort çıkışlarıyla gelen model PCI-E 3.0 veri yolunu destekliyor. 3D olarak 4096 x 2160 maksimum çözünürlüğü destekleyen kart 384 bit GDDR5 6144 MB belleği bünyesinde barındırıyor.

 

AMD Radeon HD 7970 GHz Edition

Yeni çıkan tüm oyunları en yüksek FPS ile oynamak isteyenlere.AMD’nin hiç kuşkusuz oyuncular için tasarladığı en iyi modellerden biri de Radeon HD 7970 GHz Edition olarak karşımıza çıkıyor. Yeni nesil tüm oyunları en son grafik seçeneklerinde oynatabilen bu model olağanüstü performans sağlıyor. AMD PowerTune teknolojisi sayesinde hız aşırtma seçeneklerini en etkili şekilde kullanabilirsiniz.AMD Eyefinity teknolojisini her yönüyle kullanan modelde 3D performansı göz dolduruyor. 4K’ya kadar HDMI ve DisplayPort 1.2. ile gelen Radeon HD 7970 GHz Edition ile 4096 x 2160 çözünürlüğe kadar olan tüm görüntüler için hazır durumda. Bu modelin profesyonel yada ticari kullanım için uygun olmadığını belirtmemiz lazım. Zira gerçek bir oyun / performans canavarı.

 

 

 

 

AMD CrossFire özelliklerini kullanabilmek için sisteminizde en az 8 GB bellek bulunması gerekiyor. PCI-E 3.0 veri yolunu destekleyen bu model 384 bit GDDR5 3072 MB belleği bünyesinde barındırıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here