Ana sayfa Donanım Oyun canavarı Türkiye”ye geliyor

Oyun canavarı Türkiye”ye geliyor

0

Dell, Alienware M11x’i oyunseverlerin kullanımını sunacak
 

Dell”in ilk kez bu yılın başındaki CES 2010′da görücüye çıkardığı oyun dizüstü bilgisayarı Alienware M11x nihayet Türkiye”ye geliyor. Şirketin düzenlenmiş olduğu tanıtım toplantısında tanıtılan ürünün, siyah renkli tasarımı oldukça dikkat çekici. Ancak bu Dell”e yetmemiş olmalı ki, şirket bu ürünün bazı bileşenlerinin renklerini değiştirme olanağını tanımış.

Bilgisayarla gelen özel bir yazılım sayesinde klavye, hoparlör, Alienware logosu gibi bileşenlerin renklerini dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Oldukça geniş bir renk skalası var, bu sayede bilgisayarınıza her seferinde farklı bir görünüm kazandırmak mümkün oluyor.
 

 

 

Alianware’in donanım özellikleri ise parmak ısırtacak cinsten. M11x, 1.3 GHz Intel Core 2 Duo SU7300 işlemciyle geliyor. Bu ürünün yenilenen versiyonunda Intel Core i5 işlemci yer alıyor, ancak Dell Türkiye şimdilik ilk versiyonu getirmeyi uygun gördüğünü açıkladı. Bunun nedeni olarak da da sistemdeki klavye, yazılım, vb. tüm bileşenlerin Türkçeleştirilmesini gösteriyor. İşlemcinin dışında NVIDIA GeFordce GT 335M ekran kartı, 8 GB”ye kadar DDR3 RAM, 500 GB”a kadar sabit disk gibi donanım bileşenleri sunuluyor.   

VGA, HDMI, 3 x USB, medya kart okuyucu, Firewire, 5.1 ses çıkışı gibi bağlantı desteklerine sahip olan bu ürün harici ekran kartıyla 5.5 saate kadar, entegre ekran kartıyla ise 8.5 saate kadar pil ömrü sağlıyor. Grafik işlemcini anahtarlaması ise elle yapılıyor. Yeni modelde ise NVIDIA Optimus teknolojisinin bulunduğunu ise unutmadan belirtelim.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here