Ana sayfa Donanım Oyun Bilgisayarları

Oyun Bilgisayarları

0

En iyi performans sunan oyun bilgisayarları
 

Günümüzde oyun ve elektronik spor dünyası oldukça büyük kitlelere yayılmış durumda. özellikle bir çok oyunun milyon dolar ödüllü turnuvalarının olduğunu düşünürsek bu turnuvalardan iyi sonuç çıkarmak takımların iyi oyununun yanı sıra kullandığı oyun bilgisayarları ve donanımlarından geçiyor. Bu ay sizler için piyasada en çok rağbet gören oyuncu bilgisayarlarını ve bilgisayar oyunlarını inceledik. Dizüstü bilgisayarlara talebin çoğaldığı günümüzde ağırlıklı olarak yine bu modelleri incelediğimizi belirterek yazımıza başlayalım.

MSI GT70 SuperR 2( Dizüstü )
MSI markasının en yeni oyuncu bilgisayarlarından biri MSI GT70 SuperR 2. Bu bilgisayar en yeni 4. nesil Intel Core i7 işlemcinin üstün hızı ve NVIDIA GeForce GTX780M serisi ekran kartının eşsiz gücünü kullanıyor. Markanın önceki nesil bilgisayarlarına bakarak oldukça güçlü donanımları barındıran GT70 SuperR 2, kullandığı ekran kartının fark yaratan özelliklerinden GPU Boost 2.0 ile nefes kesen görüntülerle oyun deneyimi yaşamanızı sağlıyor.
 


 
Ayrıca bilgisayarınızı Matrix Display özelliği ile muhteşem bir multimedya merkezine dönüştürebilirsiniz. Bilgisayarın ekranı hariç 2 farklı bağımsız ekran bağlayabilir ve çoklu görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede aynı anda hem iş yapabilir, film izleyebilir veya oyun oynayabilirsiniz.

Akıllı, sessiz ve son derece verimli tek fanlı bir soğutma çözümü ile gelen bilgisayar gerçek anlamda bir performans canavarı haline geliyor. Tek dokunma ile devreye giren soğutma özelliği ısıyı 8 derece kadar düşürüyor. Bu modelde internet bağlantısını da en üst düzeyde yaşayabilirsiniz. Bilgisayarın klavyesine Steelseries noktayı koymuş. LED aydınlatmalı klavye ile karanlıkta da bir adım önde olabilirsiniz. Multimedya tuşlarının tamamının dokunmatik olduğunu hatırlatalım. MSI bu modelinde en üstün ses sistemlerini tasarlayan Dynaudio ile işbirliği yaparak gene muhteşem bir ses deneyimi sunuyor. İncelediğimiz oyun bilgisayarlarından dizüstü kategorisinde editörün seçimi GT70 SuperR 2 oluyor.

 

Asus G75VX ( Dizüstü )
Yeni nesil Intel i7 işlemciyle NVIDIA GeForce 670MX üst seviye ekran kartının güç gösterisiyle ortaya çıkan Asus G75X ile üst seviyede grafiklere tanıklık ediyoruz. Piyasada incelediğimiz MSI modelinden sonra en yüksek performansa sahip bilgisayarlardan biri. Mekanik esaslı sabit diskte modele ayrı bir güzellik katmış durumda. SSHD teknolojisi ile birleşen diskler 10 bin devir hızını rahatlıkla aşabiliyorsunuz. 32 GB bellek ile yine göz kamaştıran bir model halini alıyor.
 

 
NVIDIA 3D Vision 2 ve modelle gelen gözlüklerle 3D deneyiminizi ikiye katlayacaksınız. G75VX sayesinde oyun, film ve 3D fotoğraf deneyimi hiç olmadığı kadar etkileyici ve gerçekçi hale geliyor. Modelle gelen parlamasız ekran sayesinde göz ağrıları tarihe karışıyor. Geniş görüntü açıları sayesinde ölü alanlar ortadan kalkıyor. SonicMaster ses teknolojisini kullanan modelde üstün ses deneyimi yaşayacaksınız.

Modelin bir diğer güzel özelliği ise ergonomik tasarımı. Gerek bilek dinlendirme alanları, gerekse klavye üzerine çok özel bir dizaynla yerleştirilmiş tuşlar kullanım kolaylığı sağlıyor. Bilgisayarın soğutma sistemi de oldukça özel tasarlanmış ve bu sayede ısı sorunları tarihe karışıyor. çift fan desteğinin yanı sıra çıkarılabilir filtrelerle bilgisayarınız daima temiz kalarak hızlı çalışacak.

 

Asus G750 ( Dizüstü )
Karşınızda R.O.C ailesinin yeni dizüstü bilgisayarı Asus G750. Performans canavarı bu model Intel’in 4. nesil i7 işlemcilerini kullanmakta. Tasarım olarak oldukça sert hatlara sahip modelde ekran bölümü daha yumuşak bir malzemeyle desteklenmiş. İç tarafı ise fırçalanmış aliminyum malzemeden imal edilmiş durumda. Tuş dizaynı bilgisayarın büyüklüğü ile doğru oranda tasarlanmış durumda ve oyuncular için en iyi şekilde yerleştirilmiş.
 

 
Asus geleneğini bozmayarak bu modelinde de arka bölüme iki havalandırma deliği açmış durumda. Bu sayede bilgisayarda yüksek performanslara kolaylıkla ulaşıyoruz. 2 TB HDD bulunan modelde NVIDIA GeForce 770M harici ekran kartı tercih edilmiş durumda. 32 GB’a kadar DDR3 RAM takılabildiğini de söylemek gerekiyor. 17.3″ boyutunda bir ekrana sahip olan modelde 3D deneyimini üst düzeyde yaşıyoruz.

BlueRay okuyucunun ve DVD yazıcının bulunduğu modelde LeepMotion teknolojisini de deneme şansı buluyoruz. Bu sensör sayesinde el hareketleriniz konsollarda bulunan teknoloji gibi takip ediliyor ve bu yaptığınız hareketlerle oyun oynayabiliyor, internette dolaşabiliyor veya destekleyen programları kullanabiliyorsunuz. Asus bu modelinde de çok güzel bir iş başarmış durumda.

 

Toshiba Qosmio X870 ( Dizüstü )
Toshiba’nın yeni nesil Qosmio X870 oyuncu bilgisayarı amaca yönelik hazırlanmış. Oyuncu kitlenin ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış modelde dört çekirdekli işlemci desteğine sahip en yeni Intel i7 işlemcilerden biri kullanılmış. Ayrıca 3 GB dahili hafızalı NVIDIA GeForce GTX760M harici ekran kartından güç almakta. Model HDD, SSD veya en fazla 32 GB’a kadar yapılandırılabilir dört sistem belleği yuvasına sahip karma sürücülerin bir karışımını içeriyor. Bu sayede etkileyici grafiklerin yanı sıra eşsiz bir performansa sahip oluyorsunuz.
 

 
Bu modelde slip stream adı verilen bir ses teknolojisi bulunuyor ve 2×2 harman kardon stereo ses deneyimi sunuyor. Tam HD ekran sayesinde oyunlar ekstra canlılıkta gerçekçilik kazanıyor. Süper hızlı 5ms yanıtlama süresiyle ekran performansı gerçek anlamda eşsiz gözüküyor. Ayrıca kırmızı ışıklandırmalı klavye sayesinde Qosmio X870 dizüstü bilgisayarınızın çevresindeki ışık seviyesi ne olursa olsun oyun deneyiminiz aksamayacak.

 

ASUS R.O.G. Tytan G70 ( Masaüstü )
İncelememizde yer verdiğimiz tek masaüstü oyuncu bilgisayarı olan ASUS R.O.G. Tytan G70 oyuncular için hazırlanan donanımların yanı sıra tasarımsal açıdan da üst seviye işler ortaya koyuyor. Oyuncuların yavaş yavaş dizüstü bilgisar modellerine kaymaya başladığı günümüzde saf işlem gücü isteyen kişiler için hazırlanan bilgisayarda 4. nesil Intel i7 işlemci kullanılmış. NVIDIA GeForce GTX780 ile desteklenen modelde 32 GB’a kadar arttırılabilir RAM bulunuyor. 15 TB’a kadar HDD ve 256 GB’a kadar SSD depolama birimine sahip.
 

 
İşlemcinin Turbo Gear teknolojisi sayesinde 3.9 GHz veya 4.1 GHz hızlarına çıkartabilen modelde Asus’un 7.1 kanal SonicMaster ses teknolojisi kullanılıyor. İsteğe bağlı olarak Xonar Phoebus ses kartını da tercih edebilirsiniz. 24 KG ağırlıkla gelen Asus R.O.G. Tytan G70’de performansa dair ne ararsanız buluyorsunuz. 10 adet fan ile üst seviye bir soğutma performansı ortaya koyabiliyor. Ayrıca bu fanlar tasarımsal olarakta modeli ayrı bir yerde tutmamızı sağlıyor. Masaüstü bilgisayar kategorisinde tek olarak bu modele yer ayırmamızın sebebi tamamen kullanıcıların dizüstü bilgisayarlara yönelmesi ve eğer bir oyuncu bilgisayarı alınacaksa toplama bilgisayarların tercih edilmesi şeklinde.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here