Ana sayfa Haber Overwatch oyuncuları için Sezon 8″e start verildi!

Overwatch oyuncuları için Sezon 8″e start verildi!

0

Eğer Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiş olan FPS oyunu, Overwatch, sizlerin rekabetçi kategorisinde ilginizi çekebiliyorsa, şimdi oyunu oynamanın en doğru zamanlarından olabilir çünkü oyunun 8. rekabetçi sezonu PC, PlayStation 4 ve Xbox One üzerinde başladı. Bu sezon ile çok fazla değişiklik yapılmadı. Yapılan en önemli değişikliklerden bir tanesi, en düşük puanlı Skill Rating oyuncusu ile en yüksek puanlı Skill Rating oyuncusunun arasındaki fark oldu. Blizzard Entertainmentcephesinden gelen açıklamalara göre Bronze ile Diamond arasında 1000 Skill Rating, Master için 500 Skill Rating ve son olarak da Grandmaster için 250 Skill Rating olacak.

Yapılmış olan bu değişiklik sayesinde oyuncular hem daha dengeli bir takım ile oyun oynayabilecek, hem de oyun bulma süresi kısalacak. Tabii bu Blizzard Entertainment ekibinin düşüncesi. Yapılmış olan bu değişikliğe en önemli cevabı oyuncular verecektir. Yapılan önemli ikinci değişiklik ise Diamond oyuncuları ilgilendiriyor. Daha önceden Diamond oyuncularının puanları farklı bir sistem ile hesaplanıyordu. Fakat geliştirici ekipten gelen açıklamaya göre artık Diamond da dahil olmak üzereher sınıf, aynı değerler üzerinden puan alıyor.

Son olarak da eğer dilerseniz Overwatch içerisinde başlamış bu sezonun ödüllerinden bahsedelim. Eğer sezon sonunda, yerleştirme maçlarını geçmiş olursanız 1 adet sprey ve oyuncu ikonuna sahip olabiliyorsunuz. Eğer sezon sonunda ilk 500 oyuncu arasına girmiş olursanız da, ekstradan 1 adet oyuncu ikonu ve spreye sahip oluyorsunuz. Bu sefer verilecek olan ögeler ise animasyonlu oluyor. Tabii sezon boyunca özel bir para birimi de kazanabiliyorsunuz ve bu birim ile de altın kaplama silahlar satın alınabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here