Ana sayfa Donanım Outdoor kompakt kameralar

Outdoor kompakt kameralar

0

Su, toz, çamur demeden tüm aktivitelerinizi görüntüleyebilecek 9 kompakt kamera bir arada

Yaz ayları kapımızda, havalar düzeliyor, aktiviteler, piknikler, geziler artıyor. Tatilin de yaklaşmasıyla fotoğrafseverler yeni fotoğraf rotaları arıyor, kumsallar, denizler, ormanlar ziyaretçilerle dolup taşıyor. Peki tüm bu rotalarda tepe tepe kullanabileceğiniz kompakt kameralar hangileri? Bu dosyamızda Canon, Casio, Fujifilm, Pentax, Leica, Nikon, Olympus, Panasonic, Sony gibi sektörün önde gelen markalarını büyüteç altına aldık ve tüm outdoor aktivitelerinizi su, toz, çamur demeden görüntüleyebilecek kompaktları sizler için bir araya getirdik.
Canon Powershot G9
Powershot G7 modelinin devamı olan Canon Powershot G9 dijital fotoğraf makinesi RAW formatta kayıt ve ele daha iyi oturan yeniden tasarlanmış grip bölümü gibi kullanıcı görüşlerinden yararlanılarak gerçekleştirilmiş yenilikler içeriyor. Powershot G9 dijital kameranın dikkat çeken diğer özellikleri arasında 3.0″ (7.6 cm) büyüklüğündeki PureColor LCD II ekranı, geliştirilmiş yüz tanıma teknolojisi ve izleme modunda kırmızı göz giderme fonksiyonu yer alıyor. DIGIC III görüntü işlemcisi bulunan Canon Powershot G9″da 25 adet hazır çekim modu da yer alıyor.
Canon Powershot G9 dijital kamera f/2.8-f/4.8 6x optik zum yapabilen bir objektife sahip. 35mm fotoğrafçılık eşdeğeri 35-210mm odak uzaklık değerlerine sahip olan objektif çift yüzlü asferik elemanları ile distorsiyon etkilerine karşı koyuyor. Opsiyonel objektifler ve Speedlite flaşların da kullanılabildiği Canon PowerShot G9 dijital kamera Canon”un Speedlite ST-E2 kablosuz flaş vericisi ile de uyumlu bir ürün.
www.canon.com.tr
Casio Exilim EX-Z100
İşlevsellik ve performans özelliklerini sürdüren yeni Casio Exilim EX-Z100 dijital kamera yeni gövde tasarımı ile görsellik açısından gözleri okşuyor. Yeni geliştirilmiş objektif yapısı ile Casio Z100, geniş açı ve tele yetenekleriyle kullanıcılara esnek fotoğraf çekim olanakları sağlıyor. Görünürlük seviyesi yüksek Super Clear LCD ekrana sahip olan Casio Z100 dijital fotoğraf makinesinin ve Casio”ya özgü “Auto Best Shot” çekim modu duruma en uygun çekim ayarlarını otomatik olarak gerçekleştirerek kullanıcıların çekim ayarları ile uğraşmasına gerek bırakmadan fotoğraf çekmesine yardımcı oluyor.
2.7″ süper net ekrana sahip olan EX-Z100, SDHC, SD, MMC ve MMC Plus hafıza kartlarını destekliyor. Saniyede 3 kare fotoğraf çekim hızı, 400 fotoğraflık pil ömrü, kullanıcı dostu ara yüzü, 4x optik, 4x dijital zoom özelliği, video ve ses kaydı gibi özellikleriyle Casio Exilim EX-Z100, sadece amatör fotoğrafçıları değil, profesyonel fotoğrafçıları da tatmin edecek özelliklere sahip.
www.mersanet.com
 

 

Fujifilm FinePix “Big Job” HD-3W
FinePix “Big Job” HD-3W, zorlayıcı koşullar altında bile başarıyla işlemek üzere tasarlanmış.
70 cm yükseklikten düşse bile hasar görmeyen “Big Job” modelinde kavrama bölümü lastik ile kaplanmış ve tuşları eldiven ile kullanılabilecek kadar büyük. Suya, toza, çarpmalara karşı dirençli olan “Big Job”, oldukça da dayanıklı. Bu özelliği ile inşaat, mühendislik, sağlık, güvenlik, üretim gibi iş alanlarında, kısaca zorlayıcı koşulların bulunduğu tüm alanlarda tercih ediliyor.
 

Zorlayıcı koşullar altında işlemesi için tasarlanan, 28–84mm eşdeğer aralığında odak uzaklığı sunan geniş açılı objektif ile 6 milyon piksel çözünürlükteki ışık algılayıcıyı birleştiren Big Job, 7,62 cm çapında, çizilmez bir ekran ile donatılmış. Işık duyarlılığının ISO 1600 değerine kadar çıkabildiği makinede, az ışıklı ortamlarda bile asgari kumlanma düzeyinde olan ve doğal ışığın yansıtıldığı flaşsız çekimler mümkün, flaşa ihtiyaç olduğunda ise 10 metreye kadar menzili olan güçlü flaş birimi ile birçok sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
www.fujifilm.com.tr

Pentax Optio W30
Gümüş renkte üretilmiş olan Optio W30 şık bir tasarıma sahip. 107 x 54.5 x 23 mm”lik boyutları ile rahat bir kullanım sağlayan W30″un pilsiz ağırlığı 135 g. Hafif kaygan zemini sebebiyle elinizden kayma riskini önleyen kavrama yeri çekimimizi kolaylaştıracak şekilde konumlanmış. Arka yüzünü kaplayan 2.5 inç (6.35 cm) büyüklüğünde düşük yansımalı LCD ekranı bulunan W30, gövde yapısı sayesinde 1.5 metreye kadar suya ve toza karşı tam koruma sağlıyor.
Bu özelliğiyle W30 özellikle yaz aylarında yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir fotoğraf makinası olacak ve kumsallarda çok sık rastlanacak.

7,41 megapiksel (3072×2304) çözünürlüğe ve 3x optik zoom’a sahip olan Optio W30, sualtında 3 metrede 2 saat süreyle fotoğraf çekmeyi mümkün kılıyor. Türkçe menüsü ile kullanımı gayet  kolay olan W30″un başarısı sualtı performansı ile sınırlı değil. W30 açıldıktan 2 saniye sonrasında fotoğraf çekmek için hazır hale geliyor. Normal ışık koşullarında fokuslama süresi de çok hızlı.
www.pentax.com

 

 

Leica V-Lux1
Leica V-Lux 1″in 10.1 megapiksel çözünürlükte bir CCD sensöre sahip Leica V-LUX 1 birçok profesyonel kullanım seçeneğini bünyesinde barındıran bir makine. V-LUX 1″de 9 ayrı noktadan otomatik netleme yapabilme seçeneği ve düşük şiddetli ışık koşullarında çekim yapabilmeyi sağlayan OIS (optik görüntü sabitleyici) sistemi bulunuyor. Bunların yanında alışılmışın dışına çıkmanızı sağlayacak ve çok az sayıda makinede bulunan bir özellik olan farklı çerçeveleme seçeneklerinden de bahsetmekte fayda var.
35mm filmin 24×36 boyutlarından alışılageldiği üzere dijital makinelerin hemen hemen hepsi 3:2 boyutlarında çerçeve mantığıyla görüntüleri kaydederler. Leica V-LUX 1″de bu seçeneğin yanında 4:3 ve 16:9 olmak üzere iki seçenek daha bulunuyor. 16:9 oranı, özellikle manzara fotoğraflarında panoramik fotoğraf etkisi vererek alışılmışın dışında görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca makinenin sesli video kaydı yaptığını ve her iki formatın da kullanabildiğini söylemekte de fayda var.
www.panatel.com.tr
Nikon Coolpix P5100
Nikon Coolpix serisinin öncü modellerinden P5100, fotoğraftan hoşlanan ve kamera meraklıları için şekillendirilmiş bir kompakt. P5100 dijital kamera optik vizörü, sağlam grip bölümü ve fonksiyonel gövde tasarımı ile klasik bir fotoğraf makinesinin görünümüne sahip. Magnezyum alaşımlı gövdeye sahip Nikon Coolpix P5100 sağlam ve kaliteli yüzeyi ile dikkat çekiyor. 12.1 megapiksel efektif resim çözünürlüklü P5100, Nikon”un gelişmiş ve yenilikçi EXPEED dijital görüntü işleme konseptini kullanıyor. Cihazın 3.5x optik “Zoom-NIKKOR” objektifi ve mercek kaydırmalı VR titreşim azaltma fonksiyonu ile net fotoğraflar çekmek olanaklı hale geliyor.
Yeni Nikon Coolpix P5100 modelinde hızlı hareket eden veya loş ışıklı ortamlarda bulunan nesnelerin çekimlerinde bulanık görüntüleri engelleyen ve ISO 3200 değerine ulaşan ışık hassasiyeti değerlerinde otomatik ayarlama yapabilen yüksek hassasiyet modu,  1 kare hız ile toplamda 3 kare çekim yapmalarına olanak tanıyan sürekli flaş fonksiyonu bulunuyor.
www.nikon.com.tr
 

 

Olympus µ 1030 SW
10 metre derinliğe kadar su geçirmeyen Olympus µ 1030 SW, 2 metre yüksekliğe kadar da darbelere dayanıklılığı ile dikkat çekiyor. 20 mm”lik ince ve şık tasarımının yanısıra dayanıklılığı ile de ön plana çıkan bu makinenin bir başka özelliği ise -10 dereceye kadar soğuk havaya ve 100 kilograma kadar ezilmeye dayanıklı olması. çizilmez metal yüzeyi ile parlak gümüş,  gece siyahı ve İngiliz yeşili renk seçeneklerine sahip Olympus µ 1030 SW, 3.6x zum özelliği çekimlerde kullanıcısına kolaylık sağlıyor.
10.1 MP çekim kalitesi ile daha fazla detay yakalamanıza yardımcı olurken, 2.7″/6.9cm HyperCrystal LCD ekran oldukça parlak gün ışığında bile fotoğraf çekmeden önce kareyi görmenize ve çektikten sonra görüntüleri izlemenize olanak sağlıyor.
Olympus µ 1030 SW”ın sahip olduğu yeni LI-50B batarya daha faz güç sağlarken, kullancılara da daha uzun süre çekim yapma keyfini yaşatıyor.
www.olympus.com.tr
Panasonic Lumix FX500
Panasonic Lumix FX500, kullanıcılarına çekim sırasında dokunarak veya ekran üzerindeki kaydırma çubuğunu parmakla ya da “stylus” kalemle kaydırarak ince ayar yapma fırsatı veriyor. 10.1 megapiksel özelliği ve 5x optik zumlu 25mm ultra geniş açılı Leica DC lensi ile fark yaratan Panasonic Lumix FX500; akıllı otomatik mod, HD hareketli resim kaydetme, müzikli slayt gösterileri gibi gelişmiş fonksiyonlarıyla fotoğraf tutkunlarının yaşayacakları deneyimi zenginleştiriyor.
Panasonic Lumix FX500, “joystick” kontrolünü “dokunmatik ekran”dan işleyişle birleştiren kar-ma bir kontrol sistemine sahip bulunuyor. İnce ayarlar için ekrana dokunmak ya da ekran üzerindeki kaydırma çubuğunu parmakla veya ürünle birlikte verilen “stylus” kalemle kaydırmak yeterli oluyor. Kullanıcılar sadece kayıt sırasında otomatik odak ve pozlama ayarı istedikleri noktayı dokunarak otomatik ayarlayabiliyor. Manuel pozlama modunda “açıklık ve deklanşör hızı” kaydırma çubuğunu kaydırarak belirleniyor.
www.panasonic.com.tr
Sony Cybershot T300
Sony”nin dijital fotoğrafçılıkta performansı ve stil sahibi yapısı ile fark yaratacak olan yeni Cybershot modeli T300, gümüş, siyah ve kırmızı renk seçenekleri, ince yapılı hatları ve cesur dikey formatlı tasarımı ile diğer fotoğraf makineleri arasından sıyrılıyor. Sony tarafından geliştirilen ve genel çekim durumları aralığında doğru fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik olarak seçen sahne tanıma özelliği de ilk defa T300″de kullanılıyor.
Bu özellik sayesinde fotoğraf makineniz, biri standart otomatik ayarlar ile diğeri optimize edilmiş ayarlar ile olmak üzere iki çekim yapıyor. BIONZ görüntü işlemcisi, otomatik odaklamanın hızını, doğruluğunu, pozlama kontrolünü, beyaz dengeyi, renk ayarını ve diğer fonksiyonları geliştiriyor. Yeni T300 sahip olduğu “Bulanıklığa Karşı İkili çözüm Teknolojisi” ile “Super SteadyShot” ve ISO 3200 son derece yüksek hassasiyeti birleştirerek, iç mekanlarda ya da zorlu, ışığın yetersiz olduğu koşullar altında, flaş kullanmadan daha net fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.
www.sony.com.tr

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here