Ana sayfa Haber Otomobil firmaları da kendi işletim sistemlerini üretiyorlar

Otomobil firmaları da kendi işletim sistemlerini üretiyorlar

0

  Google ve Apple başta olmak üzere bazı teknoloji firmaları otomobil kullanıcılarına özel uygulamalar ve yazılımlar ile otomobil şoförlerinin otomobilinden daha iyi verim alabilmeleri ve sürücünün güvenliğini arttırmak adına girişimlerine hız kazandırdılar. Otomobil dünyası ile mobil platformlar arasındaki köprüye katkı olmak amacı ile otomobil üreticileri de araçları için işletim sistemleri oluşturuyorlar. Android ve Apple uyumlu olacak olan işletim sistemleri, ilk olarak Tesla Model S ile geliyor. Dünya’nın en fazla ses getiren elektirikli aracı Tesla, artık kendi işletim sistemini bulunduruyor.

Yeni Tesla Model OS dedikleri sistem, ilk olarak iPhone 5 ve iPhone 5S‘ler ile uyumlu çalışabiliyor. Tesla‘nın işletim sistemi ilk olarak iPhone 5‘ler ile aracı güvenlik altına alarak cihaz ile uzaktan kilit açma kapama ile birlikte iPhone 5 ile Tesla çalıştırılıyor. Buna benzer bir uygulama, BMW tarafından geliştirilmişti.

 

 

Tesla, yeni mobil sistemlerinin patentlerini almasıyla birlikte önümüzdeki aylarda sistemi bütün otomobil üreticilerine sunacaklar. öncelikle işletim sistemine, Android uyumluluğu getirmek isteyen Tesla, Android ile ilgili planlarını 2 hafta içerisinde gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here