Ana sayfa Donanım OS X Yosemite”ye merhaba!

OS X Yosemite”ye merhaba!

0

Apple halen devam eden iPad lansmanında; Apple Pay, yeni nesil iPad, iOS 8.1, 4K teknolojisi, Mac gibi cihazların tanıtımlarını gerçekleştiriyor. Burada bir parantez OS X Yosemite için açmak gerekiyor. OS X Yosemite, bu hafta içi Mac‘lere girecek olmasıyla birlikte sürümde dikkat çeken daha farklı konular daha var. Elbette Yosemite’nin teknolojisi, sadece “yeni tanıldığı” nedeniyle değil oluşturulduğu teknoloji altyapısı kullanıcılar için oldukça önemli olacak. 

Bilindiği gibi, Apple 2015 yılı itibariyle nesnelerin interneti platformunu daha somut olarak kamuoyu ile paylaşacak. Bir sağlık uygulaması olmasına rağmen; HealthKit, akıllı ev sistemi HomeKit için arkasını bu gece tanıtılacak olan yeni nesil Apple TV‘ye yaslayacak. Yani daha önce de haberini yaptığımız gibi; Apple nesnelerin interneti için Apple TV‘yi ana kumanda olarak tasarladı. 

Diğer önemli teknoloji ise OS X Yosemite. Bir “yapay zeka” olarak tasarlanan Yosemite nesnelerin interneti platformuna kendince destek vermeyi amaçlıyor. Yosemite’nin önemli teknolojilerinden biri de Apple Siri olacak gibi görünüyor. 

OS X Yosemite: Apple’ın yeni “yapay zeka” barındıran işletim sistemi, masaüstü yayıncılar için Adobe‘un özel desteği ile programlanmış güncellemeler ve elbette IBM’in de Yosemite için geliştirdiği teknolojiler.

Yosemite henüz çok yeni olduğu için tam olarak nelere gebe olduğunu ekim ayının sonlarına doğru görebileceğiz.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here