Ana sayfa Donanım OS X Yosemite’i daha karanlık hale getirmek istemez misiniz?

OS X Yosemite’i daha karanlık hale getirmek istemez misiniz?

0

2 Haziran“da, WWDC 2014“te, Apple en son ki bilgisayar işletim sistemi Mac OS X Yosemite“i duyurdu. Hamza Sood adlı tasarımcı, Yosemite“in beta sürümünü denemiş ve işletim sisteminin ayarlarını kurcalamış. Deneme-yanılma yöntemiyle edindiği tecrübeleri de Twitter hesabından paylaşmış.öncelikle sistem tercihlerinden otomatik olarak, karanlığı aç-kapa tuşlarına yer verilmediğini belirten Sood, Yosemite X“i karanlık hale getirmek için yapmamız gerekenleri şöyle sıralamış.

 

 

OS X Yosemite

 

 

Apple“ı yetkili olarak çalıştırıp şifremizi girdikten sonra terminal kısmına; “/Library/Preferences/.GlobalPreferences AppleInterfaceTheme Dark” yazmamızı, bu işlemden sonra oturumu kapatıp yeniden açmamız gerektiğini söyledi.

 

Tüm bu işlemler doğru bir şekilde gerçekleştiğinde Yosemite OS X koyu bir hale gelecek. Sodo, komutun yanlış girilmemesi konusunda kullanıcıları uyarıyor. Yanlış komut, Yosemite“in hasar almasına neden oluyor.

 

 

OS X Yosemite

 

 

 

Eğer eski parlak ayarlara geri dönmek istiyorsanız, eski terminal ayarlarındaki komutu şu dizinle değiştirmeniz gerekiyor: “/Library/Preferences/.GlobalPreferences AppleInterfaceTheme Light” bu komutla Yosemite OS X, eski haline dönecek.

 

Not: Komut koyu yazılan yazıdır. Komut yazısı da çift tırnak işaretinden sonra başlamaktadır. çift tırnak işaretinden sonraki yazıyı kopyala-yapıştır yaparak kullanabilirsiniz!!!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here