Ana sayfa Donanım Örnek bir Kickstarter projesi: Yeni Lydith lensleri

Örnek bir Kickstarter projesi: Yeni Lydith lensleri

0

Alman lens üreticisi Meyer-Optik-Goerlitz, en yeni Kickstarter kampanyasını bir yenilik getirmek için başlattı: Lydith 30mm f / 3.5. Orijinal Lydith lensler ilk olarak 1950’lerde tasarlanmış ve sonunda 1964’te dünyaya tanıtılmıştı. Zamanla, etkileyici bir kontrast ve renk sunumu sağlayan keskin bir objektif olarak tanındı. Yeni modelin onun estetiğini geri getireceği umuluyor.

Meyer-Optik-Goerlitz’in yeniden canlandırdığı tasarımların tamamında olduğu gibi, Lydith 30mm f / 3.5 de tarihi bir optik tasarım üzerine inşa edilmiş; aynısı Trioplan 50 ve 35mm lensler için de kullanıldı. Yine de anti-reflektif kaplama ile kaplanmış Schott Glass’dan üretilen özel optik elemanlar ve daha hassas imalat sayesinde iyileştirmeler yapılmış.

Objektif, 5 grup halinde 5 elementten oluşuyor ve sadece 0,16 metreye kadar etkileyici minimum odak mesafesine ve 220 gramın biraz üzerinde ağırlığa sahip. 12 parçalı diyaframı ve maksimum f / 3,5 diyafram değeri, objektifin bokeh”inin belirlenmesine yardımcı oluyor, estetik bir Meyer-Optik-Goerlitz, suluboya ile yapılan işe eşit. Meyer-Optik-Goerlitz serisinde yer alan tüm objektiflerde olduğu gibi, Lydith 30 tamamen manuel, yani odaklanma ve diyafram açıklığı mercekte bulunan halkalar kullanılarak yapılıyor.

Kickstarter kampanyası, Meyer-Optik-Goerlitz’in lens yenileme kampanyaları için yaygın olarak kullanılan orijinal $50.000″lık hedefi üç katına çıkardı.

Objektifin neye mal olacağını bilinmiyor, ancak acele edip ikinci parti erken alıcılar arasına girerseniz $699″a bir adet temin edebilirsiniz. En erken gönderilerin Şubat 2018’de gerçekleşmesi bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here