Ana sayfa Haber Orijinal Pokemon GO Apk”sı olarak tanıtan fakat malware olan bir uygulama keşfedildi

Orijinal Pokemon GO Apk”sı olarak tanıtan fakat malware olan bir uygulama keşfedildi

0

Pokemon GO oyunu, iOS ve Android platformları için geliştirilen bir çeşit artırılmış gerçeklik oyunu.  Beta sürümünü aşmasına rağmen hala betadan izler taşıyan oyun, telefonların kamerasını kullanarak bir çeşit Pokemon avcılığına soyunduruyor kullanıcıları.  Bazı kullanıcılar bu oyunun uygulamasını telefonlarına güvenilir kaynaklardan indirirken yayımlanmamış ülkelerde bu uygulamayı indirmek epeyce sancılı bir süreç. Bazı kullanıcılar direkt olarak PlayStore’dan indirebilirken bazısı da çeşitli linkler aracılığı ile bu oyunu indirebildiler. Oyun Yeni Zellanda ve Avusturalya için yayımlandığından beri, oyunun pekçok malware versiyonu da ortaya çıktı.

çok popüler bir Apk söz konusu ise, bu yazılımın sahteleri ve ya trojan kopyaları olması da kaçınılmaz. Ancak Pokemon GO‘nun durumu ise biraz daha tehlikeli. Uzmanlara göre linklerden indirilen Pokemon GO oyunu, bir çeşit backdoor yazılım taşıyor ve adı Droidjack. Yayımlanmasından sonra 72 saatin ardından keşfedilen bu malware, telefonun neredeyse her yerine sızarak veri hırsızlığına ve diğer kötü kullanımlara davet ediyor. Telefon rehberinize ulaşabiliyor, sizin adınıza SMS, MMS ve WhatsApp mesajları, içerikleri gönderebiliyor. Dahası, sesinizi kaydedebilir ve ya Wi-Fi bağlantılarınızı ele geçirebiliyorlar.

Uygulamanın derinine inildiğinde net.droidjack.server isimindeki bir komut dizimi görüyorsunuz. Böylece bu durumdan kaçınmak için, güvenilir adreslerden bu oyunu beklemeniz daha mantıklı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here