Ana sayfa Mobil Optimus G Pro’ya gözle tanıma özelliği

Optimus G Pro’ya gözle tanıma özelliği

0

Gözle tanıma özelliği bulunan Smart Video, Optimus G Pro ile kullanıcıların beğenisine sunuldu

LG”nin yeni multimedya UX özelliği Smart Video, Optimus G Pro ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Gözle tanıma özelliği bulunan Smart Video, kullanıcının pozisyonunu tanıyor ve otomatik olarak videoyu oynatıyor veya durduruyor. Eğer kullanıcının gözleri uzun süre boyunca ekrana bakmazsa ön kamera bunu fark ederek anında vidoyu durduruyor. Kullanıcı tekrar gözüyle ekrana temas ettiğinde video kaldığı yerden oynamaya devam ediyor.

Bir süre önce Kore”de tanıtılan Optimus G Pro ayrıca dünyanın ilk Dual Kamera fonksiyonuna sahip. Dual Kamera, ön ve arka kameralarıyla aynı anda fotoğraf çekerek picture-in-picture modunda kaliteli kareler yakalıyor.

Akıllı Video ve Dual Kamera özellikleri gelişmiş Value Pack”in içince bulunan ve gelecek ay Kore”de satışa sunulacak olan Optimus G Pro”nun en belirgin donanımları olma özeliği taşıyor. Bu özellikler ayrıca gelecekte geliştirilecek LG akıllı telefonlarda da yer alacak.
 

lg Optimus G Pro
Value Pack”te yer alan diğer gelişmiş özellikler:
• QRemote özelliği ile Sihirli Kumanda Pad ve küçük klavye. Bu yeni seçenek LG Akıllı TV”lerde, Optimus G Pro”yu kumanda olarak kullanırken büyük kolaylık sağlıyor.
• Ana düğmedeki akıllı LED Işıklandırma ile Optimus G Pro daha donanımlı. Bu sayede kullanıcılar en favori kontakları ile haberleşebilmek için renkleri belirleyebiliyor. LED ışığın rengine göre kullanıcı gelen arama, cevapsız çağrı veya okunmamış mesaj olup olmadığını algılayabiliyor.
• Video Durdırma/Oynatma özelliği, kayıt esnasında devam eden videoyu durdurup devam ettirebilme özelliğine sahip.
• Akıllı telefonlarda ilk defa kullanılan renkli yüz ikonları, yazılı mesajları oluştururken kolaylık sağlıyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here