Ana sayfa Mobil Oppo F9 – Çentiği kötü görünmeyen ilk akıllı telefon!

Oppo F9 – Çentiği kötü görünmeyen ilk akıllı telefon!

1
oppo f9

Oppo F9, firma tarafından yeni tanıtılan ve çentiği kötü görünmeyen ilk akıllı telefon olarak bize göre tarihe geçti. Küçücük çentik, gözleri bozmuyor ve cihazın tasarımında kendine bir yer edinmeyi başarıyor.

Çinli üretici son zamanlarda çentikten kurtulmak için ciddi yol kat etti. Oppo’nun amiral gemisi Find X, kamerayı motorize bir birime yerleştirerek ön tarafı tamamen ekran yapmaya çalışmıştı. F9 ise bundan biraz daha farklı. Cihaz, çentiği öyle güzel sahiplenip tasarımına dahil ediyor ki, utanmasam çentiksiz daha çirkin olurmuş diyeceğim. Apple iPhone X’i kopyalama çılgınlığına son vermeye çalışan üretici, bu modelinde bizce güzel bir iş başarmış.

İlgili Haber: Moto P30 resmi sayfasında göründü: İşte bir iPhone X daha!

Çentiğin inceliği, ahizenin çerçeveyle arada kalan ince bir çizgiye sığdırılmasına sebep olmuş. Bu tasarımı hatırlayabildiğim kadarıyla ilk olarak Sony Xperia Z zerisi kullanmıştı. Z2’de tam olarak ustalık seviyesine ulaşan tasarım nedense Z3 ile ortadan kaldırılmıştı. O zamandan beri de Sony adam olmadı desek yeridir. Oppo F9’a dönecek olursak, cihaz amiral gemisi sınıfına girmeyi en azından spesifikasyonlarıyla hedeflemiyor. Tasarım olarak ön tarafta yüksek ekran-gövde oranı, arka tarafta gradyan renkli cam panel, çift kamerayla tamamlanıyor. Kameralar neyse ki yatay konumlandırılmış.

oppo f9

Cihazın içerisinde yer alan MediaTek Helip P60 çipseti, sekiz çekirdekli bir işlemci sunuyor. Ekran 19,5:9 en boy oranında 1080p çözünürlük sunan bir LCD panel. İçerideki 3.500 mAh pil, Oppo’nun son derece başarılı VOOC hızlı şarj teknolojisinden gücünü alıyor. Aynı teknoloji farklı isimle OnePlus modellerinde de yer alıyor.

Oppo F9, Hindistan ve Güney Doğu Asya ülkelerinde satışa çıkacak. Bu ülkeler arasında Endonezya, Malezya, Filipinler, Tayland ve Vietnam da yer alıyor. Cihaz ayrıca sevindirici şekilde Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine de geliyor. Bu ülkeler arasında dikkat çekenler Mısır ve Cezayir. En önemli şey olan fiyat konusunda ise herhangi bir bilgi yok. Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here