Ana sayfa Haber Online Oyunlar İçin İdeal Bilgisayarlar ?

Online Oyunlar İçin İdeal Bilgisayarlar ?

0
oyuncu bilgisayarı
oyuncu bilgisayarı

İyi bilgisayar kullanıcıları bunu çok iyi bilirler ki; eğer oyun oynamak istiyorsanız iyi bir bilgisayara sahip olmak zorundasınız. Oyuncu bilgisayarı olarak da isimlendirilen bu tarz  bilgisayarlar, oldukça özel donanımlara sahiptir. Örneğin bu tarz ürünler genellikle en düşük i5 işlemcili olurlar. i5 işlemcili olması sizlerin çok daha hızlı bir şekilde oyunu sürdürmenizi ve en ağır oyunları dahi kaldırmasını sağlar.

Ayrıca hız olarak ise en düşük 2.3 ghz olması gerekiyor. Aksi takdirde oyun ciddi anlamda kasılmalara neden olabilir. Yüklediğiniz oyun, yalnızca bir ya da iki tane ise sizlere 4 GB Ram yeterli olacaktır. Ancak oynayacağınız oyun eğer ikiden fazla olacaksa, mutlaka en düşük 8 GB RAM miktarına sahip bir bilgisayar almanız daha yararlı olacaktır. Oyunlar oynanacak bilgisayarların özellikleri diğer birçok bilgisayardan farklı olduğu için son derece dikkatli bir şekilde alınmalı.

oyuncu bilgisayarı
oyuncu bilgisayarı

 

En Uygun Bilgisayarı Seçmek İstiyorsanız…

 

Ekran kartları da oyun oynanacak bilgisayar için son derece önemli bir detaydır. 2GB ekran kartı yaygın olarak bilgisayarlarda bulunur. Bazı oyunlarda bunun yeterli olmadığını söylemek mümkündür. Harici bir SSD kart, bu konuda ek bir destek sunacaktır. Sizlere verilecek olan ekipmanlarda son derece önemli olduğu için, onlarla ilgili yeterli donanıma sahip olduklarını düşündüğünüzü alabilirsiniz. Oyun keyfinizi bu kurallara uyarak kat kat arttırma imkanınız bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here