Ana sayfa Haber Online Hizmetler Ne Kadar Güvenli ?

Online Hizmetler Ne Kadar Güvenli ?

0
online oyunlar
online oyunlar

Özellikle de bu son zamanlarda online hizmetler ile ilgili en çok sorulan sorulardanbir tanesi de, bunların güvenli olup olmadığı ile ilgilidir. Güvenlik problemleri yalnızca online platformlar için değil, aynı zamanda çeşitli ödeme türlerinde de karşımıza çıkar. Çeşitli ödeme çetelerinin artması ve bununla ilgili çok fazla hacker çalışmaların olması ve bu kişilerin ciddi oranlarda para  kazanması,  online platformlara bağlı olan oyuncuları da çok fazla tedirgin etmeye başladı.

Online ağlar aracılığıyla çeşitli oyunlar oynayan oyuncular burada bazı bilgilerini paylaşırlar. Bu bilgiler oldukça kritiktir ve  çeşitli kötü niyetli kişilere geçmesiyle birlikte, çok zor durumda kalabilirler. Bu bilgilerin kullanılarak suç işlemede kullanılmasıve aynı zamanda hesap bilgilerinizden para yürütülmesi de çeşitli sorunlara nedenolabilir.

online oyunlar
online hizmetler

 

Bu Konuda Kendinizi Yeterince Güvende Hissediyor Musunuz?

TİB trafından Perşembe günü yapılan açıklamada; online alanlardaki işlenen suçların her yıl %12 oranında artış gösterdiği kaydedildi. Üstelik bir kez çalınan hesabın, daha sonradan en az 2 kez daha çalındığı da belirtilen önemli hususlardı. Tüm bu sebeplerden dolayı online oyunlar oynadığınızda her ne olursa olsun mutlaka kendinizi bir şekilde güvene almaya çalışın. Aksi takdirde tüm bilgileriniz çalınarak  sizleri ciddi anlamda zor durumda bırakabilirler. Eğer bağlanacağınız online platform güvenilir değilse, oradan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here