OnePlus yeni 5T modelini 1 ay içerisinde çıkarıyor

Son modelini henüz 5 ay önce çıkaran firmanın yeni modelinin 18:9 oranında ekrana sahip olması bekleniyor

Göründüğü kadarıyla OnePlus geçen yıl yaşadığı zorlu günlerden ders çıkaramamışa benziyor. OnePlus 3’ü çıkardıktan sadece 5 ay sonra OnePlus 3T’yi çıkardığında, gürültü patırtı çıkmıştı. Zira işlemci dışında her iki modelin de hemen hemen aynı olması, OnePlus 3 kullanıcılarının kendilerini aldatılmış hissetmelerine neden olmuştu. Şimdilerdeyse OnePlus 5T’nin en geç bir ay içerisinde çıkacağına dair söylentiler var. Fakat bu sefer önemli bir farklılık olabilir. Yeni model hemen hemen çerçevesiz, 18:9 oranında bir ekranla gelebilir.

OnePlus 5 çıktığında son model Snapdragon 835 çipi ve 8GB RAM’i vardı. Haziran ayında çıkan modelde belirgin herhangi bir donanım değişikliği olmadığını göz önünde bulunduracak olursak, yeni bir 5T modelinin çıkarılması için de özel bir sebep yok gibi. Tabii eğer yeni bir ekranı, ‘makul’ bir sebep olarak değerlendirmezseniz.

OnePlus 5T’nin 6 inç 2160 x 1080 çözünürlüğünde ekranla gelmesi bekleniyor. Ekran, LG G6’nın da uyguladığı 18:9’luk gayet hoş bir görüntü oranına sahip olacak. Fakat enteresan bir şekilde OnePlus’ı QHD/2K çağına taşıyacak olan çözünürlük oranından birkaç yüz piksel kadar mahrum kalıyor yeni ekran. Yani yeni ekran sadece FHD+ olacak.

Bu itibarla Vivo ve yakında OPPO’nun da geçiş yapacakları çerçevesiz ekran çözünürlüğü ve görüntü oranıyla aynı olma özelliği taşıyor. Tabii hal böyle olunca, OnePlus 5T’nin bu firmaların yeni  modellerinden pek farkı olmayan bir görüntüye sahip olması da sürpriz olmuyor.

Özellik ve teknik nitelikler bakımından henüz elimizde hiçbir veri yok. Eğer daha güçlü bir işlemci gibi makul bir geliştirme yapılmazsa, bu sefer de geçen yıl olduğu gibi OnePlus 5 kullanıcıları durumdan şikayetçi olacaklar. Zira 18:9’luk bir ekran, herkesin isteyeceği türden bir değişiklik değil tam anlamıyla. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER