Ana sayfa Haber OnePlus CEO”sundan yeni 5T modeline dair ipuçları

OnePlus CEO”sundan yeni 5T modeline dair ipuçları

0

OnePlus”ın kurucularından ve yönetici Pete Lau çin”in sosyal medya ağı Weibo”da yeni çıkacak OnePlus 5T”nin bazı özelliklerine atıfta bulunan mesajlar yayınlayarak, cihazın kameralarının geliştirildiğine işaret ederken, çerçevesiz görünüme dair son zamanlarda çıkan haberlere de katkıda bulundu. Lau, OnePlus 5T”nin düşük ışıklı fotoğrafçılıkta daha donanımlı olacağını belirterek, yeni cihazın ikili kamera sisteminin daha iyi olacağına işaret etti. Fakat konuyla ilgili daha fazla bilgi vermedi. Son zamanlarda çıkan bazı kıyaslama listelemelerinde OnePlus 5T”nin ön yüzünde yer alan kamera sensörünün 16 MP yerine, 20 MP ile geleceğini gösteriyor. Fakat arka yüzde yer alan kameralardaki geliştirmeyle ilgili herhangi bir bilgi verilmiyor. Lau”nun yorumları OnePlus 5T”nin ikincil kamerasını da kapsar gibi görünse de, sektörün çalışanları düşük ışıklı fotoğrafçılığı selfilerle ilişkilendirmezler genellikle.

OnePlus”ın CEO”su aynı zamanda gelecek Android cihazının son aylarda geniş anlamda öne sürüldüğü üzere çerçevesiz bir görüntüye sahip olacağına da işaret etti. BBK Electronics”e sahip olan orijinal ekipman üreticisi olan firmanın 2:1 görünüm oranında (daha yaygın kullanımıyla 18:9 oranında), 6 inç”lik AMOLED ekran tasarımı yapacağı düşünülüyor. Bu yıl boyunca sektörde ilgi çeken daha büyük formatlı cihaz tasarımına yönelecek olması, OnePlus”ın geleneksel büyük ekranlı cihazlardan daha dar ekranlı, tutması daha kolay bir “phablet” çıkarmasını sağlayabilir.

OnePlus 5″ni halefi olacak cihazın 16 Kasım Perşembe günü resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Yaklaşık 5 gün kadar sonra da dağıtımına başlanacak. Firma, aynı zamanda 21 Kasım”da Hindistan”da ve 28 Kasım”da Güney Asya”da hızlı satış gerçekleştirecek. Firmanın bulunduğu ülkedeki kullanıcılar da 1 Aralık”tan itibaren cihazı satın almaya başlayabilecekler. Yeni estetik ve olası kamera geliştiriminin ötesinde cihazın, bir önceki modelle aynı donanıma (Snapdragon 835 çip ve minimum 6GB RAM) sahip olması bekleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here