Ana sayfa Haber OnePlus 6″nın performans raporu AnTuTu”da açıklandı

OnePlus 6″nın performans raporu AnTuTu”da açıklandı

0

OnePlus’ın iPhone X benzeri ekran oyuntusu bulunan yeni çıkacak amiral gemisi modeli, etkileyici özelliklere sahip görünüyor. OnePlus’a yakın bir kaynaktan Android Central’in edindiği görseller, ‘A6000’ kod numaralı OnePlus 6’nın AnTuTu performans puanlarının yanında, diğer bazı önemli özelliklerini de ortaya çıkardı. 
Toplamda 276510 puan toplayan OnePlus 6, AnTuTu’nun bir önceki şampiyonu Xiaomi’nin yeni çıkacak Mi Mix 2S modeline ait rekoru egale etti. Mi Mix 2S’in 27 Mart’ta çıkması bekleniyor. İşlemci skoru da bu modelde Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 kullanılacağını gösteriyor. OnePlus son modellerinde en yeni işlemcileri kullanan bir firma olarak tanınıyor. 

Bugünkü sızıntıda en ilginç olan bir diğer nokta ise, OnePlus 6’in daha önce çıkan fotoğraflarını destekler mahiyetteki çentikle ilgili. Gösterge çubuğunun ortası daha uzun ve tuhaf şekilde boş iken, sistem saati sola kaydırılmış. Bazı simgeler de sağ tarafa konumlandırılmış. Kullanıcı arayüzünün bu şekilde yeniden düzenlenmesinin tek bir nedeni olsa gerek: OnePlus 6′ da 2018’in popüler trendine ayak uydurmuş. Ekran görüntülerinin en boy oranı 19:9 olarak görünüyor ama, çentik için ayrılan ekstra alanı düşersek, tam olarak 18:9 oranında olduğunu söyleyebiliriz. 

Daha önceki sızıntıları da göz önünde bulunduracak olursak, yeni modelin arka yüzünün cam tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz. Bu tip bir tasarım, OnePlus X’ten bu yana ilk olacak. Aynı zamanda arka yüzde bir parmak izi okuyucusu, iki kamera bulunuyor. Ekran kenarlıkları da minimum oranda olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here